Ulft, Netherlands

Duitsers weten campings weer te vinden

Duitsers mogen sinds deze week weer zonder PCR-test en quarantaineplicht Nederland binnenkomen en dat merken ze ook op de campings. De boekingen bleven de afgelopen weken nog achter bij voorgaande jaren, maar de toeristische sector verwacht dat die achterstand helemaal wordt ingelopen.
Regio8 | 14 juni 2021 13:43 | Aangepast op 14 juni 2021 13:43
Bij vakantiepark Marveld in Groenlo zag eigenaar Edwin Bomers donderdagmiddag, een halve dag nadat de Duitse toeristen weer vakantie konden gaan vieren in Nederland, de eerste caravans met wit kenteken de slagboom al passeren. De oosterburen komen bij hem vooral in het voor- en naseizoen, zo meldt Omroep Gelderland. In het hoogseizoen gaan de Duitsers vaker naar het zuiden van Europa of de Noordzeekust. Dat is nu in het hoogseizoen anders, maar het aanbod is gering want ook Nederlanders kiezen volop voor een plek in eigen land.

Dat zien de grote ketens ook. Woordvoerder Hachani van Topparken verwacht dat de komende dagen veel Duitsers alsnog gaan boeken, maar dat er sneller nee moet worden verkocht. Ook een andere keten - Parkvakanties - heeft die verwachting. Nederlanders boekten volop en dus moeten de Duitse gasten er maar tussen zien te komen. "Het is geweldig om zonder PCR-test en quarantaineplicht hier op de camping te kunnen staan", reageert een Duitser.

Schaduwvakanties
Overigens waarschuwde ABN AMRO voor zogenoemde schaduwvakanties. Dat zijn boekingen in eigen land, die op het laatste moment worden afgezegd wanneer Nederlanders weer Europa in mogen. Daar heeft Edwin Bomers van Marveld Recreatie maar heel weinig last van. En als er al afzeggingen zijn, dan "heb ik die zo weer opgevuld met andere gasten."

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...