Ulft, Netherlands

Duitsers stellen IC open voor Nederlanders

De intensive care-afdelingen van Bocholt, Borken en Ahaus nemen vanaf maandag ernstig zieke Nederlanders die lijden aan het coronavirus op. Daarmee geven de ziekenhuizen gehoor aan de oproep van de staatssecretaris van Volksgezondheid voor Noordrijn-Westfalen, Karl-Josef Laumann.
Regio8 | 7 april 2020 11:09 | Aangepast op 7 april 2020 11:09
"Nederland is momenteel veel beperkter in zijn capaciteit voor intensive care-behandeling dan Duitsland", legt Tobias Rodig van de Westmünsterlandklinieken, waar de ziekenhuizen van Ahaus, Borken en Bocholt onder vallen, uit. "We hebben nog steeds gratis behandelingscapaciteit, dus het lijdt geen twijfel dat we solidair zijn bij onze buren in deze noodsituatie." Binnen het netwerk vallen de St. Marien ziekenhuizen in Ahaus en Borken en het St. Agnes ziekenhuis in Bocholt. Waar de noodzaak zich voordoet, kunnen Nederlanders opgevangen worden in één van deze plaatsen. Ahaus en Bocholt hebben plek voor twee patiënten en Borken heeft plek voor één Nederlander.

In de nacht van zondag op maandag is de eerste patiënt in Ahaus reeds opgevangen. Het is niet vanzelfsprekend dat de Nederlanders die worden opgenomen uit de grensstreek komen. Vanuit Nederland wordt het overplaatsen van patiënten landelijk gecoördineerd door Ernst Kuipers van het Erasmus Medisch Centrum Rotterdam.

Foto: REGIO8

Lees ook

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...

Motorrijder gewond na aanrijding op Liemersweg Doetinchem

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een busje op de Liemersweg (N...

Helikopter zorgt voor spektakel bij renovatie Kasteel Huis Bergh

Een opvallend beeld in 's-Heerenberg. Bij Kasteel Huis Bergh werden woensdagochtend met een helikopt...