Ulft, Netherlands

DRU historie gevat in één avond

Regio8 | 24 januari 2016 14:10 | Aangepast op 24 januari 2016 14:10
Vier jaar geleden kwamen Lianne Goosen, vanuit een architectenbureau betrokken bij de herbestemming van het DRU-complex, en Peter van Toor van de OVGG elkaar tegen in hun plannen. Samen met eerst Gert Wanders, tot zijn overlijden, en later Stef Hermsen, beiden oud-medewerkers, kwamen ze tot een avondvullende presentatie over het ontstaan van een ijzergieterij aan de Oude IJssel in 1754 tot de herbestemming anno 2016.

Maar het plan om 'iets' met het DRU-complex te doen ontstond nog veel eerder. Van Toor: "Het hele project is eigenlijk opgestart vanuit de herbestemming. Vanuit de oudheidkundige vereniging waren we al langer bezig. Het is een bijzonder complex, bijzondere gebouwen, veel gebouwen zijn inmiddels rijksmonument. En via die herbestemming kwam het idee om onderzoek te gaan doen wat de functie van de gebouwen in vroeger tijden was."

Alles komt tijdens de presentatie aan bod: opkomst en ondergang, hernieuwde bloei en uiteindelijk sluiting en verhuizing van onderdelen en de hernieuwde invulling van de gebouwen. Wie er niet bij was, heeft voorlopig pech: er komt (nog) geen tweede avond. Maar "met de 3D-presentatie van de verandering van het terrein willen we wel nog meer doen. Het is nu nog heel simpel, we willen hem meer gedetailleerd maken", zegt Goosen.

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...