Ulft, Netherlands

Droste stopt na bijna twintig jaar als directeur van het Amphion

Charles Droste stopt per 1 september als directeur van Amphion Cultuurbedrijf in Doetinchem, nadat de andere directeur Ester van der Haar eerder vertrok als gevolg van een bezuiniging. Droste was achttien jaar in dienst bij het theater en stapt over naar een directeursfunctie bij het Stadstheater Zoetermeer.
Jasper Hazelaar | 12 mei 2023 16:31 | Aangepast op 12 mei 2023 16:31
“Pas recentelijk en na het vertrek van Ester werd de vacature in Zoetermeer onder mijn aandacht gebracht”, laat directeur Droste weten over zijn aanstaande vertrek. “Bij het bespreken en overwegen van deze mogelijkheid bleek het westen, alwaar mijn vrouw vandaan komt én werkt, harder te trekken dan verwacht.” Hij vindt de rol in Zoetermeer, waar hij zich puur op de theaterfunctie kan richten, beter bij hem passen: “Ik zie het bovendien als een uitdaging mijn carrière af te sluiten met nog één keer een theater door te ontwikkelen naar dezelfde hoogte als Amphion.”

Het stoppen van Droste komt voor Amphion Cultuurbedrijf, waar ook De Gruitpoort en de Muziekschool onder vallen, als een verrassing. “We hebben na het vertrek van Ester van de Haar de intentie uitgesproken om onder leiding van Charles Amphion Cultuurbedrijf verder vorm te geven”, aldus Derk Haank, voorzitter van de raad van toezicht. “Zijn aangekondigde vertrek komt weliswaar onverwacht maar we zijn hem zeer erkentelijk voor zijn bijdrage over de afgelopen jaren en snappen zijn situatie.”

Nieuwe directeur
De sollicitatieprocedure voor een nieuwe directeur-bestuurder wordt binnenkort opgestart. “We zijn op de goede weg en houden vast aan de uitgezette koers”, meldt Haank. “Het team onder Charles staat als een huis, heeft vertrouwen in de toekomst en is trots op bereikte resultaten. We gaan niet op zoek naar een veranderaar maar naar een verbeteraar die verder bouwt aan het prachtige Cultuurbedrijf.”

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Doetinchem|Cultuur|Amphion|

Meest gelezen

Bestuurder overleden na eenzijdig ongeval in Voorst

Redactie REGIO8 | 28 okt 2025 09:25

Lees ook

Achterhoekse ‘hoornaarsjacht’ in de herfst: ‘Nu is het juist zo handig’

De opkomst van de Aziatische hoornaar blijft een groot probleem in de Achterhoek. Hoewel ze vooral i...

GroenLinks-PvdA in Doetinchem bekogeld met vuurwerk: 'Het wordt steeds vaker goedgepraat'

Tijdens een campagneactie van GroenLinks-PvdA in het centrum van Doetinchem zijn partijleden zaterda...

Busje op kant aangetroffen nabij Doetinchem, geen spoor van bestuurder

Op de Halseweg in het buitengebied van Doetinchem, nabij Halle-Nijman, is in de nacht van donderdag ...

Ljubljana net te sterk voor Orion Stars in Doetinchem

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond in de SaZa Topsporthal in Doetinchem hun wedstrijd in...

Geschrokken reacties na explosie bij coffeeshop Doetinchem: 'Het is niet te bevatten'

In de nacht van maandag op dinsdag is een coffeeshop aan de Veemarkt in Doetinchem zwaar beschadigd ...

Zware explosie bij coffeeshop in Doetinchem

In de nacht van maandag op dinsdag heeft er een zware explosie plaatsgevonden bij een coffeeshop in ...