gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Amphion Cultuurbedrijf moet bezuinigen en verhoogt kaartprijs

41bf233ad5640c0fe1cfce21524f4bbc.jpg

Het Amphion Cultuurbedrijf moet bezuinigen en besluit daarom de kaarten voor voorstellingen in het theater duurder te maken. Ook blijft er na de zomer met Charles Droste één directeur-bestuurder over, wordt er gekeken naar het personeelsbestand en komen er minder theatervoorstellingen voor een kleiner publiek.

Redactie REGIO8 |
“Naast de inflatie die alles duurder maakt, zijn de energiekosten verdubbeld en stijgen de cao-lonen bovengemiddeld”, laat directeur-bestuurder Droste weten over de financiële situatie van de organisatie. “Door onze plannen sneller door te voeren, spelen we in op deze nadelige ontwikkelingen.” Het Amphion ziet onder meer kansen om te bezuinigen op het gebied van openingstijden en het aanbod in de schouwburg. “We gaan iets minder risicovol programmeren en er komen wat minder theatervoorstellingen waar een (veel) kleiner publiek op af komt”, aldus Droste.

Ook het personeelsbestand wordt onder de loep genomen door het Amphion, dat ‘flexibeler en efficiënter’ wil werken. “We gaan bekijken of we door slimmer te werken met minder mensen uit de voeten kunnen”, aldus Droste, die aangeeft dat bezoekers voortaan meer geld kwijt zijn aan het bezoeken van een voorstelling in de schouwburg. “We bezuinigen, maar onze stijgende kosten moeten voor een deel ook worden doorberekend”, geeft Droste aan.

Van de Haar vertrekt
Droste blijft na de zomer over als enige directeur-bestuurder van de organisatie. Na de fusie tussen de muziekschool, De Gruitpoort en de schouwburg ontstond in 2020 het Amphion Cultuurbedrijf. “We hadden onszelf vijf jaar gegeven voor de vorming van de nieuwe organisatie, maar de marktomstandigheden dwingen ons na twee jaar sneller keuzes te maken”, aldus Ester van de Haar, die stopt in haar functie.

Richting 2036
Het Amphion werkt op dit moment vanuit vier panden in Doetinchem en heeft daarnaast dependances in ’s-Heerenberg en Ulft. Ook de toekomst van deze ruimtes wordt geëvalueerd. De komende periode wordt in overleg met de gemeente Doetinchem gesproken over nieuw cultuurbeleid. “Wij willen doelgericht investeren in een verdere versterking van het culturele klimaat”, meldt Droste.

Foto: REGIO8

Lees ook

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.

De Belevenis0.jpg

Geen lichtjesfestijn 'De Belevenis' in Engbergen dit jaar

Voorlopig komt er geen nieuwe editie van De Belevenis in Gendringen. De organisatie laat via een bericht op Facebook weten dat er in 2026 geen editie van de lichtjesroute plaatsvindt in natuurgebied Engbergen. Het is echter niet zo dat de stekker uit het evenement is getrokken.

Wiersse20.jpg

Zuivelfabriek De Wiersse bij Vorden voorgedragen als monument

De voormalige zuivelfabriek op landgoed De Wiersse in Vorden is door het college van burgemeester en wethouders van Bronckhorst voorgedragen als gemeentelijk monument. Het gaat om het fabriekspand aan de Zuivelweg, de bijbehorende paardenschuur en de karakteristieke schoorsteen.

Matjes0.jpg

Tapijttegels lokken reptielen in Gorssel: onderzoek voor realisatie woningbouw

Langs de bosrand en de akker in de hoek van de Kozakkenweg en de Elfuursweg in Gorssel liggen opvallende tapijttegels. Dat is geen afval, maar ze vormen een belangrijk hulpmiddel om beschermde reptielen op te sporen. Er staat informatie bij. In het gebied Gorssel-Noordoost, verrijzen de komende jaren tot 250 woningen, waarvoor momenteel uitgebreid natuuronderzoek wordt gedaan.

04 slingeland ziekenhuis0.png

Slingeland Ziekenhuis Doetinchem vreest dat regionale zorg verdwijnt door strenge normen

Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten worden steeds vaker alleen nog uitgevoerd in ziekenhuizen die deze ingrepen vaak doen. Haalt een ziekenhuis de vastgestelde norm niet, dan mag het die zorg niet meer aanbieden. Ook niet als de kwaliteit van de zorg goed is. Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vreest dat regionale ziekenhuizen daardoor kwalitatieve zorg kunnen kwijtraken.