Ulft, Netherlands

Drankenhandel Groenlo gaat reorganiseren

Bierbrouwerij Grolsch in Enschede en De Klok Dranken in Groenlo zuchten onder de coronacrisis en lopen omzet mis, maar er hoeft volgens een woordvoerder van de bierbrouwerij in Enschede niet te worden gesneden in het personeelsbestand. Als gevolg van een reorganisatie moet er op beide locaties met twaalf functies worden geschoven.
Regio8 | 23 juli 2021 14:10 | Aangepast op 23 juli 2021 14:10
"Om de voorgenomen veranderingen door te voeren zullen functies veranderen, enkele verdwijnen en komen er nieuwe bij. De personele consequenties zijn beperkt", zegt communicatiemanager Henrike Overdijk van Grolsch. "We hebben de intentie alle betrokken medewerkers te kunnen herplaatsen. Voor medewerkers waarvan de functie vervalt, gaan we dan ook proactief kijken naar passende alternatieve functies binnen onze organisatie." Ze reageert daarmee op geluiden dat Grolsch, waar ook De Klok Dranken onder valt, forse verliezen zou hebben geleden. Er zouden in Enschede dertig banen verdwijnen en in Groenlo vijftien. Ook zou het vervoer van de biertanks worden uitbesteed.

"Die cijfers zijn mij niet bekend", reageert Overdijk. Wel heeft Grolsch gesproken met de ondernemingsraad over een aantal voorgenomen wijzigingen in de organisatiestructuur van drie afdelingen, erkent de woordvoerder. Grolsch loopt veel omzet mis, doordat er geen evenementen meer zijn en de horeca de deuren moest sluiten als gevolg van de coronacrisis. Dat verlies is deels goedgemaakt doordat de bierconsumptie thuis is gestegen. Overdijk: "De coronacrisis heeft ons als bedrijf hard geraakt. Met name in het horecakanaal zijn we zwaar getroffen door de twee lockdowns. We hebben de afgelopen periode alles op alles gezet de gemiste omzet te compenseren in retail en de impact op onze vaste kosten zoveel mogelijk te beperken en zijn hier deels in geslaagd."

Commerciële organisatie geraakt
De reorganisatie raakt onder andere de commerciële organisatie van Grolsch en De Klok Dranken, de afdeling engineering en het uitbesteden van kelderbier, oftewel de biertanks. Bij de vestiging op de Laarberg in Groenlo, De Klok Dranken, is ook de evenementenservice van Grolsch gehuisvest.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

De Graafschap verliest en loopt play-offticket mis

De Superboeren ontvingen Roda JC in een cruciaal duel in de strijd om de tweede plek – en het play-o...

Sociale kerstsfeer voorop in Bocholt, met oog voor veiligheid

Dit weekend zijn er in de regio weer volop kerstmarkten te bezoeken, ook net over de grens in Duitsl...

Inbraak bij sportzaak in Borculo: acht fietsen gestolen

Bij een sportzaak in Borculo hebben inbrekers in de nacht van donderdag op vrijdag acht fietsen gest...

Amphion Theater voor tiende keer genomineerd als Theater van het Jaar

Amphion Theater in Doetinchem is genomineerd voor Theater van het Jaar 2025. Het is de tiende keer d...

Oude IJsselstreek verhoogt subsidies voor verenigingen en evenementen

Verenigingen en evenementen krijgen vanaf volgend jaar meer subsidie van de gemeente Oude IJsselstre...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...