Ulft, Netherlands

Doetinchemse familie zoekt naar vermiste koe

Al dagen zoekt de familie Van Bommel uit Doetinchem naar een eenjarige koe die woensdag het bos bij Landgoed Slangenburg in is gevlucht. De pink rende door stroomdraad en twee sloten heen en is sindsdien spoorloos.
Tim Rondeel | 23 augustus 2021 11:48 | Aangepast op 23 augustus 2021 11:48
"Die pink kan overal lopen", vertelt boerin Rina van Bommel aan Omroep Gelderland. Ze fietste zondagmiddag nog met haar man door het bos, op zoek naar de jonge koe. "Onze grootste angst is dat het dier op de weg komt en een ongeluk veroorzaakt." De pink kwam woensdag voor het eerst buiten. "Om te wennen aan het daglicht, houden we zo'n pink dan eerst binnen een paar hekken", legt Van Bommel uit. "Later in de middag wilden we de pink bij wat ouderen koeien in de wei laten. Dat ging mis. Deze pink en een andere koe zetten het op een rennen, gingen door een stroomdraad en door twee sloten. De ene koe konden we weer vangen. De pink is het Slangenburgerbos in gerend en laat zich niet meer zien."

Diezelfde avond is de pink volgens de boerin nog gezien, rennend over natuurcamping Distelheide: "Dat hoorden we jammer genoeg de volgende dag pas." Het is de laatste keer dat de pink, met oornummer 4149, is gezien. Sindsdien zoekt de familie Van Bommel de omgeving af. In de buurt is iedereen geïnformeerd. Wandelaars en fietsers worden aangehouden en het telefoonnummer wordt meegegeven, voor het geval iemand iets ziet. "Je moet een keer een signaal krijgen, anders is het een speld in de hooiberg", zucht Rina. Het dier kan zichzelf waarschijnlijk prima redden, verwacht zij: "Er is eten en drinken zat, maar het is wel de bedoeling dat ze terugkomt."

Familie deelt signalement
Het gaat volgens de eigenaresse om een zwartbonte jonge koe, met iets meer wit dan zwart. Wie het dier ziet, wordt gevraagd om de politie of de dierenambulance te bellen of om de familie Van Bommel te bellen op 0315-298628. "Dan gaan we kijken of we het dier kunnen vangen of eventueel verdoven", aldus de boerin.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Winst voor De Graafschap in ontsierde derby: supporters gewond terug naar Achterhoek

De Graafschap heeft donderdagavond met 1-2 gewonnen van Vitesse. Door een late treffer van aanvoerde...

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...