Ulft, Netherlands

Doetinchemse Anna op muurschildering

Het Stadsmuseum en het binnenstadbedrijf Doetinchem willen met behulp van vier muurschilderingen de historie van de stad vertellen. Kunstenares Rosalie De Graaf uit Doesburg is inmiddels begonnen met de eerste muurschildering op het voormalige pand van Mogendorff aan de Gart Seevinckgang. Daar wordt de overleden Doetinchemse boerin Anna Reintjes op afgebeeld.
Regio8 | 4 augustus 2021 19:47 | Aangepast op 4 augustus 2021 19:47

“We willen graag de binnenstad van Doetinchem aantrekkelijker maken”, vertelt Henny Bergsma van het Stadsmuseum Doetinchem. “Zowel voor inwoners als voor toeristen willen we de historie van Doetinchem in de stad laten zien, dus buiten ons eigen museum.” De keuze om boerin Anna Reintjes af te beelden, die in 2007 op 95-jarige leeftijd overleed, is volgens Bergsma een logische keuze: “We waren op zoek naar markante Doetinchemmers die echt iets voor de stad hebben betekend. Zij heeft een bijzonder verhaal en is zeer eigenzinnig. We kunnen volgens mij een heel sprekend beeld van haar laten zien.”

Theo Dekkers heeft Anna Reintjes als oud-buurman goed gekend. Eerst had Dekkers niet veel met de boerin van doen, totdat op een avond in 1997 de telefoon ging. “Anna had via-via gehoord dat ik bij de belastingdienst werkte”, vertelt Dekkers. “Of ik niet een keer langs wilde komen, omdat ze problemen had met ‘ons’. Toen ben ik met goedkeuring van mijn leidinggevende eens gaan kijken en dat was de eerste stap.” De tien jaar die volgde, tot het overlijden van Anna in 2007, bleef Dekkers regelmatig over de vloer komen en kwamen er steeds meer klusjes bij. “Van geboorte kom ik uit Megchelen, dus het boeren gebeuren is mij niet vreemd”, zegt Dekkers. “Ook al had ze maar twee koeien, ze ging helemaal voor haar boerderij. Daar moest alles voor wijken.” Ze vroeg mij wel eens of ik balen hooi of stro van de zolder wilde halen. Dat vond ik naast mijn kantoorwerk een fijne afwisseling en leuk om te doen.”

'Mooie aanwinst'
Dat er nu een muurschildering van Anna wordt gemaakt vindt Dekkers bijzonder. “Ik had er niet op gerekend”, zegt Dekkers. “Na een hele hoop aandacht voor Anna was in 2007 het tijdperk van Anna wel zo’n beetje voorbij.” Of Anna deze muurschildering in het centrum van de stad zag zitten weet Dekkers niet. “Maar dat het leuk is en dat het haar ook toekomt, daar ben ik het wel mee eens. Het is een mooie aanwinst voor Doetinchem.”

Wie gaan het worden?
De muurschildering is volgens het stadsmuseum de eerste in rij van meer muurschilderingen die in het centrum van Doetinchem gaan komen. Wie het gaan worden, blijft vooralsnog geheim. “Dat laten we nog even als verrassing”, zegt Bergsma. “Maar inwoners mogen wel meedenken en met ideeën komen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...

Vastgelopen vrachtwagen blokkeert Drieheuvelenweg in 's-Heerenberg

De Drieheuvelenweg in ’s-Heerenberg was tijdelijk geblokkeerd door een vrachtwagen die vaststond. De...

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

Auto botst op stilstaande vrachtwagen bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval op de Melkweg in Doetinchem is zondagmiddag een auto met vier inzittenden ...

Auto belandt op de kop in een sloot bij Azewijn

Een automobilist is zaterdagmiddag op de Burgemeester van Breemenweg in Azewijn met zijn auto op de ...