Ulft, Netherlands

Doetinchems sportpark feestelijk heropend

Het vernieuwde Sportpark Zuid in Doetinchem is zondagmorgen feestelijk heropend. Op de accommodatie zijn de verschillende disciplines en sportverenigingen met elkaar verbonden door middel van het hijsen van de nieuwe vlag van het sportpark.
Kevin ten Dolle | 21 september 2021 15:46 | Aangepast op 21 september 2021 15:46

"Daarmee is het sportpark geopend nadat we twee jaar lang met vrijwilligers ervoor hebben gezorgd dat het heringericht werd", aldus sportparkmanager Margo Cornelissen. "Dat is gedaan met allerlei activiteiten. Dat zijn sportelementen, maar ook routes. We kunnen heel veel nu op het park." Door middel van de verschillende routes die zijn aangelegd kunnen beginners spelenderwijs sporten, voor de ervaren sporters ligt er daarnaast een uitdagend parcours. Volgens de verschillende sportclubs is het vernieuwde sportpark een uitkomst: "Op het vlak van bewegen is nog heel veel winst te behalen", vindt Job Huussen, voorzitter van hockeyvereniging DHC. "Er zijn veel mensen die er nog geen gebruik van maken. Dit park is voor iedereen open."

De samenwerkende verenigingen zijn onder meer voetbalclub DZC'68 en hockeyclub DHC. De samenwerking tussen die verenigingen is volgens wethouder Rens Steintjes een voorbeeld voor andere clubs: "Op dit sportpark weten de clubs elkaar veel beter te vinden, ook omdat we daar al wat eerder bezig waren met dit project." Sportparkmanager Cornelissen is trots op hoe het park er nu bijligt, maar ziet ook nog kansen voor de toekomst: "Bijvoorbeeld padelbanen zijn heel erg in opkomst, net als beachvelden. Dat hebben we hier nog niet. Er zijn echt nog wel dingen die we met elkaar zouden kunnen gaan doen."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

Man (34) uit Montferland aangehouden in onderzoek naar crimineel netwerk

Een 34-jarige man uit de gemeente Montferland is begin oktober aangehouden in een onderzoek naar een...

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

Motorrijder gewond na aanrijding nabij Zeddam

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de N316 bij Zeddam. De man is me...

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee w...

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...