gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Doetinchemmer veroordeeld voor messteek

71c730b2ad2bb9913f42b0420299fbdc.jpg
Redactie REGIO8 |
De man heeft op 26 juli 2015 een vriend van hem in zijn hals gestoken. Het slachtoffer zou de deur hebben versperd voor de man. De Doetinchemmer liet weten dat het niet zijn bedoeling was om zijn vriend om het leven te brengen. De rechtbank oordeelde echter dat er bij een steek in de hals, een kwetsbaar gebied van het menselijk lichaam, een aanzienlijke kans bestond op de dood van het slachtoffer.

Bij het bepalen van de straf heeft de rechtbank rekening gehouden met de ernst van het feit. Als de man iets met het mes zou zijn uitgeweken, had dit kunnen leiden tot de dood van het slachtoffer. Daarnaast heeft de rechtbank ook rekening gehouden met het feit dat bij de man sprake was van een verminderde toerekeningsvatbaarheid tijdens het misdrijf. Naast de voorwaardelijke gevangenisstraf en de werkstraf moet de Doetinchemmer een schadevergoeding van 1.550 euro aan het slachtoffer betalen.
foto: Rechtspraak

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-22 at 15.01.56.jpeg

De Graafschap

De Graafschap moet meerdere erkennen tegen toekomstig eredivisionist ADO Den Haag

Het recent naar de Eredivisie gepromoveerde ADO Den Haag kwam op bezoek op de Vijverberg en nam de punten mee naar de Hofstad: Het werd 1-2 in Doetinchem. Met deze stand blijft ADO Den Haag koploper en blijven de Superboeren op 52 punten staan.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lochem wil ouderenzorg en wonen op elkaar afstemmen

De gemeente Lochem wil binnenkort aan de slag met plannen om wonen en zorg beter op elkaar af te stemmen. Ouderen staan daarbij centraal. Het doel is dat inwoners zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen, met voldoende passende woningen en goede zorgmogelijkheden.

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.