Ulft, Netherlands

Doetinchem verdubbelt tarief grof restafval

Inwoners van Doetinchem betalen vanaf januari het dubbele voor het inleveren van grof restafval bij het brengpunt van Buha. De gemeente verhoogt de tarieven vanwege de stijgende kosten voor afvalverwerking.
Davie Klein Gunnewiek | 30 december 2020 12:51 | Aangepast op 30 december 2020 12:51
Voor het afvoeren van grof huishoudelijk afval, dat te groot of te zwaar is voor een restcontainer, betalen Doetinchemmers nu elf euro per kubieke meter. Vanaf januari wordt dit verhoogd naar 25 euro, zo valt op de nieuwe prijslijst van het afvalbrengpunt te lezen. Ook de kosten voor afvoeren van bouw- en sloopafval en geïmpregneerd hout verdubbelen. Onder meer het afvoeren van huisraad en elektrische apparaten blijft gratis. Bij het brengpunt van Buha aan de Havenstraat kunnen alleen inwoners van de gemeente Doetinchem en Bronckhorst terecht om hun afval af te voeren.

Met de tariefstijging brengt Doetinchem de kosten op een vergelijkbaar niveau met andere afvalbrengpunten in de Achterhoek. Eerder deze maand werd al bekend dat ook inwoners van Montferland vanaf januari fors meer betalen voor het inleveren van afval bij het aanbiedstation in ’s-Heerenberg. Daar moeten inwoners in sommige gevallen zelfs het driedubbele betalen ten opzichte van de tarieven uit 2020.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Bestuurder overleden na eenzijdig ongeval in Voorst

Redactie REGIO8 | 28 okt 2025 09:25

Lees ook

De Graafschap wint weer in de slotfase

De Graafschap heeft in de blessuretijd met 1-2 gewonnen van FC Den Bosch. Het was invaller Tim Braem...

Oude IJsselstreek redt DRU Industriepark: ‘Dit is echt de laatste kans’

Het DRU Industriepark kan voorlopig blijven bestaan. Een meerderheid van de gemeenteraad van Oude IJ...

Achterhoekse D66'ers in jubelstemming na verkiezingswinst

Achterhoekse leden van D66 verkeren donderdag in een jubelstemming na de verkiezingswinst van hun pa...

Vogelgriep in de Achterhoek: wat betekent het voor inwoners en pluimveehouders?

De vogelgriep grijpt opnieuw om zich heen in de Achterhoek. Op steeds meer plekken wordt de ziekte v...

Milan Heuveling uit 's-Heerenberg schittert in nieuwe serie Flying Hummelo

Milan Heuveling uit 's-Heerenberg schreef zich in voor de audities van de nieuwe Zapp serie: Flying ...

Zo stemde de Achterhoek bij de Tweede Kamerverkiezingen

Het stemmen is voorbij en bijna alle stemmen zijn inmiddels geteld. Nederland en ook de Achterhoek,...