Ulft, Netherlands

Doetinchem verdubbelt tarief grof restafval

Inwoners van Doetinchem betalen vanaf januari het dubbele voor het inleveren van grof restafval bij het brengpunt van Buha. De gemeente verhoogt de tarieven vanwege de stijgende kosten voor afvalverwerking.
Davie Klein Gunnewiek | 30 december 2020 12:51 | Aangepast op 30 december 2020 12:51
Voor het afvoeren van grof huishoudelijk afval, dat te groot of te zwaar is voor een restcontainer, betalen Doetinchemmers nu elf euro per kubieke meter. Vanaf januari wordt dit verhoogd naar 25 euro, zo valt op de nieuwe prijslijst van het afvalbrengpunt te lezen. Ook de kosten voor afvoeren van bouw- en sloopafval en geïmpregneerd hout verdubbelen. Onder meer het afvoeren van huisraad en elektrische apparaten blijft gratis. Bij het brengpunt van Buha aan de Havenstraat kunnen alleen inwoners van de gemeente Doetinchem en Bronckhorst terecht om hun afval af te voeren.

Met de tariefstijging brengt Doetinchem de kosten op een vergelijkbaar niveau met andere afvalbrengpunten in de Achterhoek. Eerder deze maand werd al bekend dat ook inwoners van Montferland vanaf januari fors meer betalen voor het inleveren van afval bij het aanbiedstation in ’s-Heerenberg. Daar moeten inwoners in sommige gevallen zelfs het driedubbele betalen ten opzichte van de tarieven uit 2020.

Foto: REGIO8

Lees ook

Feestzaal Spilman verdwijnt voorgoed uit Beltrum: ‘Eeuwig jammer, maar de jeugd wil hier wonen’

Waar vroeger honderden mensen feestvierden, klinken nu het breken van puin van een sloopkraan en de ...

Rollators in de polonaise: Reurpop nodigt honderden ouderen uit om feest te vieren

Zondagochtend veranderde Reurpop in Ruurlo even in een waar danspaleis voor de 65-plusser. Tientalle...

Nieuwe stakingen NS hebben geen gevolgen op het Achterhoekse spoor

Het NS-personeel gaat dinsdag 17 juni 2025 opnieuw staken. Dat laten de vakbonden VVMC en FNV weten....

Eigenaar treedt op tegen groeiende overlast in parkeergarage Doetinchem

Het pand met parkeergarage waar de MediaMarkt in Doetinchem gevestigd zat, is al geruime tijd vervui...

Bewoner naar ziekenhuis door zolderbrand in Doetinchem

Op de zolder van een woning in Doetinchem is zondagavond brand ontstaan. Een persoon is ter controle...

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...