Ulft, Netherlands

Dode meerkoeten gevonden bij Stroombroek

Bij recreatieplas het Stroombroek in Braamt zijn woensdagochtend ongeveer tien dode meerkoeten gevonden. Het Waterschap en de provincie onderzoeken de waterkwaliteit naar aanleiding van de vondst.
Regio8 | 24 juni 2020 11:53 | Aangepast op 24 juni 2020 11:53
“Wij hebben een waarschuwing ingesteld voor dit gebied”, vertelt Adriaan van der Linden van Leisurelands tegen Omroep Gelderland. “We vragen mensen goed op te letten als ze het water in gaan.” Een medewerker van het bedrijf zegt de dieren dood te hebben aangetroffen en te hebben geruimd. Het Waterschap is gelijk ingelicht nadat de dode dieren werden aangetroffen. Samen met de provincie onderzoekt het nu de waterkwaliteit.

Volgens Leisurelands is er mogelijk blauwalg aanwezig in de plas. “Een gedeelte van het strand is nu afgezet", aldus Van der Linden. Mensen die het water in willen, moeten goed kijken hoe het water eruit ziet. "Willen zij voor zekerheid gaan, dan raad ik aan naar de waterkwaliteit te kijken bij andere recreatiegebieden, maar mensen zijn nog altijd welkom."

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...