Ulft, Netherlands

Dijsselbloem zet zich in voor de Achterhoek

Regio8 | 22 februari 2017 06:45 | Aangepast op 22 februari 2017 06:45

“Ik vind dat er te vaak te veel aandacht gaat naar de Randstad”, vertelt de in Eindhoven geboren politicus. “Alsof daar alle mensen wonen, dat is niet zo. Meer dan de helft van de inwoners in Nederland woont buiten de Randstad en de helft van de inwoners in Nederland woont buiten de steden. Dus daar moeten we aandacht voor hebben”, motiveert Dijsselbloem zijn standpunt.

Concrete plannen heeft zijn partij ook, zo kwam partijgenoot al eerder Sharon Dijksma met het idee om 300 miljoen in krimpregio’s te steken. ‘’Daar moet ook gewoon extra worden geïnvesteerd. Soms in opleidingen, in scholen, soms in infrastructuur. Bijvoorbeeld ook in snel internet, zodat de ondernemingen de beste verbindingen hebben’’, aldus Dijsselbloem.

Niet alleen de PvdA wil investeren in de infrastructuur, ook GroenLinks, CDA en D66 zijn dat voornemens. Die laatste pleit zelfs voor een minister voor krimpregio’s en steden om de problemen in die gebieden specifiek aan te pakken. De krimp is tevens een van de thema's tijdens het Achterhoeks Verkiezingsdebat op 8 maart.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Kindje ernstig gewond na val uit raam in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 3 jul 2025 10:20

Wateroverlast en veel schade na zware storm in Winterswijk: 'Het was echt heftig'

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 3 jul 2025 01:08

Lees ook

Pop-up winkel levert Achterhoekse danseressen meer dan duizend euro op voor WK Streetdance in Engeland

Twee dansduo's uit Eibergen hebben hun droom waargemaakt door zich te plaatsen voor het WK streetdan...

Hoe warm is politieke wind in de Lochemse raadszaal? ‘We zijn instabiel met elkaar’

Een fractievoorzitter die een raadsbreed ingediend voorstel als het ultieme bewijs van de ‘nieuwe’ s...

Politie zoekt getuigen van zware mishandeling bij Iseldoks in Doetinchem

De politie zoekt getuigen in een zware mishandelingszaak in Doetinchem. In de nacht van vrijdag 27 j...

'Italiaans' haventje geopend bij nieuwbouwproject Iseldoks in Doetinchem

Inwoners van het bijna voltooide nieuwbouwproject Iseldoks vierden maandagmiddag feest. De Haven en ...

Duitse politie arresteert gezochte man bij grenscontrole nabij Beek

De Duitse politie heeft maandagochtend een man aangehouden bij een grenscontrole op de snelweg A3 te...

Fietsster botst met auto op Gaanderenseweg in Doetinchem

Bij een ongeval op de Gaanderenseweg in Doetinchem zijn een meisje op een fatbike en een automobilis...