gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dieven met bus vol elektrische fietsen op heterdaad aangehouden

f3c63c5cd194bb52aa0050bf9bb99056.jpg

Twee fietsendieven zijn maandag in Halle betrapt in een busje met vijf gestolen rijwielen. De twee sloegen eerder op de dag toe in onder meer Eibergen en Lichtenvoorde, mede door een tipgever werden de dieven uiteindelijk gevonden en aangehouden.

Viggo Zweverink |
De daders sloegen eerst toe in Eibergen, rond 12.45 uur. In de plaats werden meerdere e-bikes gestolen, waarna er niet veel later ook meldingen binnenkwamen uit Groenlo en Lichtenvoorde. Een getuige kon daar echter het kenteken noteren van het busje waarin de twee reden. Agenten konden daardoor in actie komen. "Met diverse eenheden hebben wij de regio 'dicht' gezet en om 15.15 uur konden wij in Halle twee personen aanhouden", meldt de politie. "In het voertuig waar deze verdachten in reden troffen wij ook daadwerkelijk de elektrische fietsen aan die eerder deze dag gestolen waren."

De fietsdiefstal van maandag staat mogelijk niet op zich. De politie sluit niet uit dat de daders onderdeel uitmaken van een grotere internationale criminele groep. Daarom worden Achterhoekse fietseigenaren gewaarschuwd om op te letten. De politie benadrukt dat de diefstallen vooral overdag plaatsvinden, bij winkelcentra. Daarnaast raden zij mensen aan hun tweewieler vast te maken, en te zorgen voor track and trace op hun elektrische fiets.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

JamieOverbeekLordsofTram.jpeg

Jamie Overbeek (20) uit Ulft haalt hoogste score ooit en verbreekt meerdere records

De 20-jarige Jamie Overbeek uit Ulft heeft tijdens de kitesurfwedstrijd Lords of Tram meerdere records verbroken. Tijdens zijn Big Air wedstrijd wist de Ulftenaar de hoogste score ooit, en de eerste tien ooit te behalen. Later heeft hij ook het overall hoogterecord verbroken naar 42,3 meter met een zogenaamde ‘twintip’.

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.