Ulft, Netherlands

Didamse visboer na 25 jaar met pensioen

Visboer Toon van den Berg was 25 jaar lang een vast gezicht op de markt in Didam. De 69-jarige Didammer stond vorige week voor het laatst in zijn kraam en heeft het stokje per 1 februari doorgegeven aan zijn zoon Robert van den Berg.
Pim Gerritzen | 2 februari 2021 16:13 | Aangepast op 2 februari 2021 16:13

“Eens komt er een tijd dat je moet zeggen: ‘Nou is het klaar.’ En dat is nu”, aldus de visboer over de reden voor zijn pensionering. “Ik kan alles nog en ben aardig goed in orde , maar ik ben bijna zeventig. Het is mooi geweest.” Samen met zijn vrouw Gaby runde Toon jarenlang vol passie zijn viskraam, welke eigenlijk een uit de hand gelopen hobby is. “Ik begon thuis met het roken van paling. Dat breidde zich uit naar braderieën en tuinfeesten en resulteerde uiteindelijk in onze viskraam.” Hoewel de visboer vrede heeft met zijn pensioen gaat hij de gesprekken met zijn vaste klanten missen. Toch vervult het hem met trots dat zijn zoon Robert de viskraam overneemt: “Ik vond het altijd leuk als mijn kinderen door zouden gaan met de vis.”

Zelf runt Robert samen met zijn vrouw cateringbedrijf Smaakvolsmaak in Loil. Hij hoefde dan ook niet lang na te denken toen zijn vader hem benaderde: “Het is een goedlopend bedrijf, waar mensen graag komen voor een praatje en gezelligheid. Daar wil ik op voortborduren.” Hoewel hij zijn vaders levenswerk voortzet, voeren Robert en zijn vrouw enkele aanpassingen door. “Ik heb een horeca achtergrond, dus wil wat meer mee met de tijd”, zegt Robert. “We richten ons op gerechtjes die mensen snel in de oven kunnen schuiven, kant en klare pastasalades en soepen.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...

Extra fietstrainingen, jonge vluchtelingen nog 8 jaar in Rekken

Extra fietstrainingen en controle van fietsen behoren tot de opgepoetste afspraken tussen de gemeent...

Overlast rond station Doetinchem blijft zorgen baren: 'We moeten de problemen oplossen'

Station Doetinchem blijft een plek waar op verschillende manieren overlast wordt ervaren. Het gaat o...

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...

Vastgelopen vrachtwagen blokkeert Drieheuvelenweg in 's-Heerenberg

De Drieheuvelenweg in ’s-Heerenberg was dinsdagochtend tijdelijk geblokkeerd door een vrachtwagen di...