gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Didam krijgt nieuwe opvang voor 250 asielzoekers

ad6713b5a6b5424154b658f8b246f228.jpg

De gemeente Montferland moet 250 asielzoekers opvangen. Nu is bekend geworden dat dit in of rond Didam gaat gebeuren. De geruchten over de mogelijke opvanglocatie deden al langer de ronde. De gemeente heeft geleerd van het verleden; nu zeggen ze de burger tijdig te willen betrekken bij het proces.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"Er is nu veel onrust in Didam over de opvang van asielzoekers. Ook gaan er allerlei geruchten rond over mogelijke opvanglocaties. We willen graag dat inwoners, ondernemers en maatschappelijke organisaties in en rond Didam kunnen meedenken over waar en hoe we asielzoekers kunnen opvangen," valt er te lezen in een raadsvoorstel. Nu is er een participatie- en communicatieplan opgesteld om de inwoners goed te betrekken bij de ontwikkeling van een opvanglocatie. Zo kunnen inwoners een enquête op de deurmat verwachten, waarin gevraagd wordt naar een geschikte plek voor de opvang.

Dat de opvang in of rond Didam komt, is volgens de gemeente logisch: "Dit omdat Didam de grootste kern is. 250 opvangplaatsen drukken minder zwaar op een grote kern dan op de kleinere kernen. Bovendien heeft 's-Heerenberg al meerdere opvanglocaties (voor Oekraïners en asielzoekers)." In november krijgen de inwoners de enquête; vervolgens zijn er in januari inloopbijeenkomsten. Met de opvang van 250 asielzoekers voldoet de gemeente aan de taakstelling van het rijk.

Lees ook

Bouwmans

Boumans terug naar geboortegrond als verkenner in Coevorden: 'Een eervolle taak'

Burgemeester Mark Boumans krijgt er tijdelijk een nieuwe taak bij. Hij gaat aan de slag als verkenner in de gemeente Coevorden. Zijn opdracht: de lokale politieke partijen samenbrengen en onderzoeken welke coalities mogelijk zijn. De keuze voor de burgemeester van Doetinchem is niet geheel toevallig.

dagboek1.png

Oorlog en angst in Vorden: oud dagboek brengt roerige jaren tot leven

‘Ons land met Engeland in een oorlog gewikkeld. Door de onze geweerd met verraad en bedrog’, noteert Johan Hendrik Gallée aan het einde van de achttiende eeuw uit Vorden in een klein notitieboek. Gallée, die later onder meer secretaris, notaris en burgemeester van Vorden zou worden, legde in korte aantekeningen vast hoe onrust, oorlog en politieke veranderingen het dorp bereikten.

Hiddink3.jpeg

Erelid én borstbeeld: bijzonder eerbetoon voor Guus Hiddink in Doetinchem

Een bijzonder moment op De Vijverberg zondagmiddag. Nog vóór de aftrap van De Graafschap tegen ADO Den Haag werd Guus Hiddink benoemd tot erelid van de Superboeren. Als eerbetoon kreeg de 79-jarige Varssevelder een betonnen borstbeeld. “Ik wist er iets van”, glimlacht hij, “maar het brengt toch wat verlegenheid met zich mee.”

Gabrielius Camara (foto Henk Hommes).jpeg

Drie nationale tafeltennistitels voor Camara van Terborgse Hercules, clubgenoten in halve finale

Gabrielius Camara van het Terborgse Hercules beleefde zeer succesvolle Nederlandse kampioenschappen tafeltennis. De speler (20), die in november bij Hercules begon, won drie gouden medailles. Zijn clubgenoten Lode Hulshof en Daan Sanders haalden de halve finale.

Schermafbeelding 2026-03-23 094540.png

Automobilist knalt tegen boom in Halle, rijbewijs ingevorderd

Een automobilist is zondagavond op de Meindertweg in het buitengebied van Halle met de zijkant van zijn voertuig tegen een boom gebotst. Door een stuurcorrectie tijdens het rijden raakte de auto van de weg en kwam deze tegen de boom tot stilstand.

halle112 (2) geblurd.jpg

Auto belandt op zijkant na botsing in Halle

Bij een eenzijdig ongeval in Halle is zondagavond rond 19.30 uur een auto op de zijkant terechtgekomen. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Dorpsstraat en de Kerkstraat in het centrum van het dorp.