gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Didam krijgt nieuwe opvang voor 250 asielzoekers

ad6713b5a6b5424154b658f8b246f228.jpg

De gemeente Montferland moet 250 asielzoekers opvangen. Nu is bekend geworden dat dit in of rond Didam gaat gebeuren. De geruchten over de mogelijke opvanglocatie deden al langer de ronde. De gemeente heeft geleerd van het verleden; nu zeggen ze de burger tijdig te willen betrekken bij het proces.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"Er is nu veel onrust in Didam over de opvang van asielzoekers. Ook gaan er allerlei geruchten rond over mogelijke opvanglocaties. We willen graag dat inwoners, ondernemers en maatschappelijke organisaties in en rond Didam kunnen meedenken over waar en hoe we asielzoekers kunnen opvangen," valt er te lezen in een raadsvoorstel. Nu is er een participatie- en communicatieplan opgesteld om de inwoners goed te betrekken bij de ontwikkeling van een opvanglocatie. Zo kunnen inwoners een enquête op de deurmat verwachten, waarin gevraagd wordt naar een geschikte plek voor de opvang.

Dat de opvang in of rond Didam komt, is volgens de gemeente logisch: "Dit omdat Didam de grootste kern is. 250 opvangplaatsen drukken minder zwaar op een grote kern dan op de kleinere kernen. Bovendien heeft 's-Heerenberg al meerdere opvanglocaties (voor Oekraïners en asielzoekers)." In november krijgen de inwoners de enquête; vervolgens zijn er in januari inloopbijeenkomsten. Met de opvang van 250 asielzoekers voldoet de gemeente aan de taakstelling van het rijk.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de drie initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.