gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Didam krijgt nieuwe opvang voor 250 asielzoekers

ad6713b5a6b5424154b658f8b246f228.jpg

De gemeente Montferland moet 250 asielzoekers opvangen. Nu is bekend geworden dat dit in of rond Didam gaat gebeuren. De geruchten over de mogelijke opvanglocatie deden al langer de ronde. De gemeente heeft geleerd van het verleden; nu zeggen ze de burger tijdig te willen betrekken bij het proces.

Bart Sollman |  | Aangepast op
"Er is nu veel onrust in Didam over de opvang van asielzoekers. Ook gaan er allerlei geruchten rond over mogelijke opvanglocaties. We willen graag dat inwoners, ondernemers en maatschappelijke organisaties in en rond Didam kunnen meedenken over waar en hoe we asielzoekers kunnen opvangen," valt er te lezen in een raadsvoorstel. Nu is er een participatie- en communicatieplan opgesteld om de inwoners goed te betrekken bij de ontwikkeling van een opvanglocatie. Zo kunnen inwoners een enquête op de deurmat verwachten, waarin gevraagd wordt naar een geschikte plek voor de opvang.

Dat de opvang in of rond Didam komt, is volgens de gemeente logisch: "Dit omdat Didam de grootste kern is. 250 opvangplaatsen drukken minder zwaar op een grote kern dan op de kleinere kernen. Bovendien heeft 's-Heerenberg al meerdere opvanglocaties (voor Oekraïners en asielzoekers)." In november krijgen de inwoners de enquête; vervolgens zijn er in januari inloopbijeenkomsten. Met de opvang van 250 asielzoekers voldoet de gemeente aan de taakstelling van het rijk.

Lees ook

Grenscontroles Duitsland.jpeg

Nog geen gehoor vanuit Duitse ministerie na brandbrief grenscontroles

Vertragingen en ongelukken door de grenscontroles op de Duitse grens. Voor de gemeentes Montferland en Zevenaar en de stad Emmerich am Rhein was de maat vol. Zij sloegen de handen ineen en stuurden 10 maart een brandbrief aan het Duitse ministerie van binnenlandse zaken om aandacht te vragen voor de problemen die de grenscontroles op de A3 veroorzaken. Vijf weken later blijft het nog angstvallig stil vanuit Berlijn.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 21.06.32.jpeg

Scooterrijder gewond na eenzijdig ongeval Doetinchem

Een jongen op een scooter is dinsdagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval aan de J. F. Kennedylaan in Doetinchem.

WhatsApp Image 2026-04-15 at 08.50.24.jpeg

Initiatiefnemers dienen conceptverzoek voor windpark bij Keppel-Eldrik in

Initiatiefnemers hebben een conceptverzoek ingediend bij het college van Bronckhorst voor een windpark met vier tot zes windmolens, bij Keppel-Eldrik. Het conceptverzoek is nog geen definitieve aanvraag, er moet nog worden onderzocht of het plan überhaupt haalbaar is.

Oversteek SC Varsseveld groen vak.jpg

Posters en groene vakken voor veilige oversteek bij sportclub Varsseveld

De oversteek naar sportclub Varsseveld blijft een aandachtspunt volgens het bestuur van de voetbalclub. Met een veiligheidscampagne worden nieuwe maatregelen genomen om het kruispunt tussen de Terborgseweg (N818) en de Westelijke Oude Aaltenseweg veiliger te maken.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 14.48.13.jpeg

Vrouw valt van fiets en raakt gewond in Doetinchem

Bij een ongeval met een fiets in Doetinchem is een vrouw gewond geraakt. De fietser kwam ten val doordat zij moest uitwijken.

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.