gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Deelname Europacup is al prijs voor Hercules

df3b95333a7812469ded9f421057012d.jpg
Redactie REGIO8 |
"Dit is een kroon op het werk van dit team", aldus Herm Aalders, voorzitter en speler van Hercules. "Wij zijn vanuit de lagere divisies opgeklommen naar de Eredivisie en dan is de ultieme beloning een landskampioenschap of het spelen in de Europacup." Aalders acht de kans op een landskampioenschap klein, hoewel Hercules de competitie met een zege is begonnen. Mede daarom koestert de club het Europese avontuur. Zelfs zo erg dat de spelers bereid zijn hun steentje bij te dragen in het opbrengen van de kosten. "Er zijn sponsoren die wat voor ons betekend hebben", geeft Aalders aan. "Daarnaast hebben we als spelers gezegd dat we, als het nodig is, ook een bijdrage willen leveren."

Op 29 en 30 september wordt de eerste ronde van het toernooi gespeeld in Brussel. Ondertussen zijn ze bij Hercules druk aan het voorbereiden. Voormalig meervoudig Nederlands kampioen Trinko Keen blaakt nog niet van het vertrouwen, maar is wel strijdvaardig. "Ik denk niet dat ik daar hele lekkere wedstrijden ga spelen, maar ik verwacht wel fit genoeg te zijn om er flink tegenaan te gaan", aldus Keen. Desondanks hopen de spelers van Hercules de volgende ronde te halen. Al gaat het volgens Aalders vooral om de unieke gebeurtenis. "Als we allemaal heelhuids terugkomen en een ervaring rijker zijn, dan denk ik dat het voor ons al geslaagd is."

Foto: REGIO8

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Lochem wil ouderenzorg en wonen op elkaar afstemmen

De gemeente Lochem wil binnenkort aan de slag met plannen om wonen en zorg beter op elkaar af te stemmen. Ouderen staan daarbij centraal. Het doel is dat inwoners zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen, met voldoende passende woningen en goede zorgmogelijkheden.

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.