Ulft, Netherlands

Debat #2 over smart industry en de grens

Regio8 | 10 maart 2017 12:32 | Aangepast op 10 maart 2017 12:32

De SP vindt van niet: "Ondernemers moeten zelf het onderwijs opzoeken", aldus Frank Futselaar (SP). GroenLinks en D66 wijzen op het belang van omscholing en zijn bereid daar in te investeren. "Dat is slecht geregeld", aldus Rik Grashoff (GL). "Het is in Den Haag een leven lang lullen geworden, in plaats van een leven lang leren." De VVD laat weten in totaal 200 miljoen euro te reserveren voor innovatie in het onderwijs.

Moet Duits een verplicht vak op scholen worden? De ChristenUnie vindt van niet: "Wij pleiten voor vrijheid op scholen", aldus Nick Drost. GroenLinks en PvdA wijzen op bestaande projecten en zien een verplichting niet als noodzakelijk. "Er gebeuren al heel veel mooie dingen", vertelt Anna-Lena Hedin-Penninx van de PvdA. "Kijk maar naar Netterden." De VVD wil zich er sterk voor maken dat mbo-diploma's worden geaccepteerd in Duitsland: "We moeten de Duitse taal stimuleren, maar niet verplichten."

REGIO8 produceert in totaal drie uitzendingen over het Achterhoeks Verkiezingsdebat van woensdagavond. Bekijk hier het eerste deel over de leefbaarheid en de aanleg van breedband in de regio. 

Foto: REGIO8

Lees ook

Motorstandbeeld na mislukte stunt terug in Bronckhorst

Het ‘geleende’ motor-standbeeld uit Hengelo heeft inmiddels een flinke toertocht achter de rug. Wat ...

Nederlandse en Duitse boeren zoeken samen oplossingen tegen droogte

Wateroverlast in de dorpen in 2010, extreme droogte in 2018 en 2019 en opnieuw kritieke waterstanden...

Onvoltooide Betuwelijn zet ongewild druk op plannen voor Noordtak

De Betuwelijn ligt in Nederland al jaren klaar. Maar het echte rendement van die miljardeninvesterin...

Keupers Kerst | Hans Keuper op bezoek bij de keet #2

De allermooiste tijd van het jaar is aangebroken: kerst! In de driedelige-serie Keupers Kerst gaat d...

Piek in sluipverkeer Beek verwacht, Montferland zet verkeersregelaars in

De gemeente Montferland zet, net als in de zomervakantie, op verwachte piekmomenten verkeersregelaar...

Externe controle bij IKC ’s-Heerenberg zorgt mogelijk voor nieuwe vertraging

De ingreep van de gemeenteraad om het vastgelopen IKC-project weer op gang te brengen, zorgt voorlop...