Ulft, Netherlands

‘De Liemers’ verkozen tot beste boek van regio

‘De Liemers, land van grenzen tussen Rijn en Oude IJssel’ is zondag verkozen tot het Beste Boek Achterhoek en Liemers. De jury verkoos de titel van samenstellers Wim van Heugten en Theo Salemink uit in totaal tachtig boeken die vorig jaar zijn gepubliceerd.
Regio8 | 3 maart 2020 09:54 | Aangepast op 3 maart 2020 09:54
Vijf titels waren na een schifting genomineerd voor de prijs die wordt georganiseerd door het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers, de Streektaalvrienden Lochem en de Dialectkring Achterhook en Liemers. Naast ‘De Liemers’ ging het om ‘De IJssel stroom feller dan de Amstel’ van Ad ten Bosch, ‘Opvouwbaar bos’ van Helma Snelooper, ‘Tuinmansleven op de Ulenpas’ van Mies Dagevos, ‘De laatste dagen van soldaat Haggeman’ van Henny Haggeman.

De verkiezing is tegelijkertijd de aftrap van de ‘Waeke van het Achterhookse en Liemerse Book’. Bij de aankoop van een streekboek in een regionale boekwinkel krijgen klanten deze week gratis de bundel ‘Flonkergood’.

Foto: REGIO8 (archief)

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

Man (34) uit Montferland aangehouden in onderzoek naar crimineel netwerk

Een 34-jarige man uit de gemeente Montferland is begin oktober aangehouden in een onderzoek naar een...

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

Motorrijder gewond na aanrijding nabij Zeddam

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de N316 bij Zeddam. De man is me...

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee w...

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...