Ulft, Netherlands

De Lange stapt uit VVD in Oude IJsselstreek

Richard de Lange is per direct uit de VVD-fractie in Oude IJsselstreek gestapt. De Lange was vanaf de verkiezingen van 2018 fractievoorzitter van de partij.
Regio8 | 10 juni 2021 21:16 | Aangepast op 10 juni 2021 21:16
De Lange zat sinds 23 november 2015 in de gemeenteraad voor de liberalen. Hij botste onlangs in de gemeenteraad hard met burgemeester Otwin van Dijk en betichtte deze ervan niet onafhankelijk de gemeenteraad te leiden. Daarnaast vond de Gendringenaar dat de gemeenteraad niet goed zou functioneren, omdat de macht en tegenmacht volgens hem niet in balans is. De Lange heeft aangegeven als zelfstandig raadslid actief te blijven in de gemeenteraad.

De VVD houdt daarmee drie zetels over in de gemeenteraad in Oude IJsselstreek. Memet Tekinerdogan, die in januari vorig jaar uit de CDA-fractie stapte, sloot zich afgelopen september aan bij de VVD-fractie.

Foto: REGIO8

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...