Ulft, Netherlands

De Lange geeft Kok 'onvoldoende' voor N18

Rijkswaterstraat en Provincie Gelderland geven geen voorrang aan het doortrekken van de N18 als 2x2-baansweg tussen Varsseveld en Groenlo. Dat kwam de Achterhoekse bestuurder Ted Kok op kritiek te staan tijdens de vergadering van de Achterhoekraad.
Jasper Hazelaar | 5 oktober 2021 12:54 | Aangepast op 5 oktober 2021 12:54
"Ik geef u een onvoldoende, we moeten de rug rechten", zei Richard de Lange maandagavond in de DRU in Ulft. Kok, wethouder in Aalten en namens de Achterhoek Board portefeuillehouder van de N18, reageerde rustig op de kritiek van De Lange. De laatste scheidde zich af van de VVD in de Oude IJsselstreek en gaat verder als eenmansfractie in de Achterhoekraad. "Daar heb ik geen probleem mee", stelde Kok, die ijvert voor een 2x2-baansweg ongelijkvloers met maximaal honderd kilometer per uur in 2040. Hij wees op de weigering van Rijkswaterstaat en provincie: "Maar we gaan er niet alleen over. Ik geef u een eerlijk antwoord: we doen er alles aan de andere partijen te overtuigen, dat is nu nog niet gelukt.

De Lange stond niet alleen in zijn kritiek, ook Walter Leemreize (CDA Oost Gelre) en Kees Porskamp (VVD Oost Gelre) drongen aan op meer daadkracht van Kok om Rijkswaterstaat en de provincie te overtuigen van het belang van het doortrekken van de N18. "Laat u niet met een kluitje in het riet sturen", stelde Porskamp. "We willen dat u in the lead bent." Kok vroeg om begrip voor de verhoudingen binnen het overleg met Rijkswaterstaat en provincie. "Dit proces kost tijd", zei Kok. "We zijn met volle kracht aan de slag om met de beste bouwstenen goed aan tafel te komen. Ik hoop dat u ons die tijd geeft."

'Een onzinweg'
Een heel ander geluid binnen de Achterhoekraad kwam van Leo Morren van GroenLinks uit Berkelland. "270 miljoen voor een onzinweg hoewel we in een klimaatcrisis zitten", schamperde Morren. "De huidige N18 is prima, het is een mooie weg. Gelukkig zitten er bij Rijkswaterstaat en de provincie verstandige mensen."

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...