Ulft, Netherlands

De Jong wacht met verlengen van contract

Henk de Jong zegt De Graafschap de wacht aan voor wat betreft een verlenging van zijn aflopende contract. Privéomstandigheden zorgen dat de Friese trainer de beslissing over een langer verblijf voorlopig voor zich uitschuift.
Regio8 | 5 maart 2019 15:26 | Aangepast op 5 maart 2019 15:26

“Dat ligt totaal niet aan de club of aan de mensen hier”, aldus De Jong, die momenteel geen duidelijkheid wil geven over de exacte aard van de omstandigheden. “Het zit in de thuissituatie en dat is best wel vervelend, maar meer wil ik er nu niet over zeggen. Later ga ik dat wel doen, als ik blijf of als ik misschien wel moet vertrekken.” Toch vond de trainer het belangrijk duidelijk te maken dat een verlenging voorlopig uitblijft. “Straks krijgt de directie de schuld dat het lang duurt, maar dat is totaal niet terecht”, benadrukt de 54-jarige Fries. “Ze passen echt op mij en mijn gezin, vandaar dat ik het in wat bedekte termen zeg. Ik hoop dat iedereen dat begrijpt.”

Vanuit zowel de club als het trainersduo De Jong met Sandor van der Heide was de intentie om de aflopende contracten te verlengen. De Graafschap geeft de hoofdtrainer nu alle ruimte. “Ze zeggen, 'Henk, neem de tijd'”, vertelt De Jong, die sinds de december 2016 in dienst is bij de Doetinchemse voetbalclub. “We moeten het ook niet zwaarder maken, we zijn nog steeds mooi bezig met elkaar. Het gaat om één ding, dat we erin blijven. Dan komt de rest vanzelf wel.”

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Winst voor De Graafschap in ontsierde derby: supporters gewond terug naar Achterhoek

De Graafschap heeft donderdagavond met 1-2 gewonnen van Vitesse. Door een late treffer van aanvoerde...

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...