gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Jong ondanks kritiek blij met Cambuur

aa11f26aec2fcdd1e665e3a2ef4c02c0.jpg

Henk de Jong is woensdagmiddag gepresenteerd als de nieuwe trainer van Cambuur Leeuwarden. De huidig trainer van De Graafschap wilde door privéomstandigheden zijn contract in Doetinchem niet verlengen en keert komend seizoen, ondanks kritiek, terug naar Friesland.

Redactie REGIO8 |

“Ik moet hier stoppen”, zegt een duidelijke De Jong, die kiest voor zijn gezin in Drachten. Een ruime week geleden maakte hij duidelijk dat gezondheidsproblemen bij zijn vrouw reden zijn om de Achterhoek te verlaten, desondanks kan de keuze op kritiek rekenen. De Jong zou zijn thuissituatie hebben gebruikt om te kunnen vertrekken bij de Doetinchemse voetbalclub. “Dat snap ik dan niet”, aldus de 54-jarige trainer. “Het is vrij normaal als je ontslag krijgt, dan is het goed. Als je dan zelf zegt dat het door omstandigheden zo is, zetten mensen daar vraagtekens bij. Niet heel veel, maar een enkeling. Of het wel klopt op deze manier en of het bekonkeld is. Er is maar één ding belangrijk en dat is mijn thuissituatie. Vandaar dat ik dit besluit genomen heb.”

De trainer heeft samen met assistent Sandor van der Heide voor drie jaar getekend in Leeuwarden. “Dat is in de voetballerij heel lang”, weet De Jong, die veel perspectief ziet bij de Friese eerstedivisionist. “Er komt een nieuw stadion en de mensen geven me ook echt het gevoel dat ik hier in Doetinchem ook heb. De warmte straalt er vanaf.” Volgens de trainer waren er ook andere mogelijkheden, zo was er interesse vanuit Heerenveen, maar werd Cambuur als enige concreet. “Als mensen mij niet bellen is het geen optie”, aldus De Jong. “Ik kies dan voor degene die wel belt en uitstraalt dat ze mij willen hebben. Ik wil zo snel mogelijk weer dicht bij huis aan het werk.”

Popovics-scenario in nacompetitie
In 1985 koost toenmalig De Graafschap-trainer Sandor Popovics ervoor om in het nacompetitieduel tegen NEC (0-0) op de tribune plaats te nemen omdat hij al een contract bij de Nijmegenaren had getekend. “Dat is op dit moment niet aan de orde. Dan ben ik hier trainer, want ik ben gewoon professional”, aldus De Jong over een eventuele ontmoeting met Cambuur. “Maar er is niet één die daar over in hoeft te zitten, in Leeuwarden niet, maar hier ook niet.”

Foto: REGIO8

Lees ook

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.