Ulft, Nederland
Terug

De Heinoos willen steun geven aan boeren met nieuw nummer

2b952960250ee90754fe90f75b5d4327.jpg

De Achterhoekse dialectrockband De Heinoos heeft een nummer uitgebracht om het gesprek over de mentale gezondheid bij boeren aan te wakkeren. Het nummer heet 'Ie Staot Niet Alleen' en is gemaakt voor het initiatief TABOER, een platform van onder andere de LTO.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
"Er is natuurlijk heel veel gaande onder de boeren", aldus zanger Remko Keizer. "Wat ons aansprak en aangreep is dat de mensen door die situatie waar ze in zitten, soms niet weten waar ze het moeten zoeken." Via TABOER hopen de aangesloten partijen (LTO Noord, ZLTO en Zorg om Boer en Tuinder, red.) de mentale problemen bij personen in de agrarische sector bespreekbaar te maken. Vooral door de toenemende zorgen en onzekerheden in de sector. Met het initiatief hopen ze boeren met mentale problemen te helpen door een luisterend oor te bieden of mee te helpen zoeken naar de juiste hulp.

Door het nummer van De Heinoos hopen ze de agrarische sector te bereiken en kennis te laten maken met TABOER. "Wij wonen allemaal op het platteland en we spelen voor het grootste gedeelte in feesttenten op het platteland en in de dorpen", schetst Keizer de binding van de band met de doelgroep. "We zijn zeker betrokken bij het gevoel van de mensen. Maar wat ze daadwerkelijk meemaken weten we ook niet precies, zoveel verstand hebben wij daar ook niet van."

'Jao jao..'
Een belangrijk onderdeel van TABOER is om de boeren met mentale problemen een luisterend oor te bieden. Keizer denkt dat het veel moeite kost om de doelgroep aan het praten te krijgen: "Als je aan een plattelander vraagt hoe het gaat dan is het antwoord meestal: 'jao jao, 't geet wel...'"

Muziek
De zanger van De Heinoos denkt dat muziek een belangrijke rol kan hebben: "De meeste mensen op de werkvloer hebben een radio aan en ik denk dat iedereen wel een nummer heeft die aangrijpt." Hij hoopt dan ook dat 'Ie Staot Niet Alleen' de boeren met mentale problemen aanzetten tot actie: "We proberen met het nummer te kietelen om het gesprek aan te gaan."

Ben of ken jij iemand met mentale klachten? Neem dan contact op met TABOER via 088-8886608.

Lees ook

KUSTERPRIJS.jpg

Brandstofprijzen aan beide kanten van de grens vrijwel identiek: ‘Ik ga voor de shag’

De Nederlandse én Duitse brandstofprijzen stijgen in rap tempo. Het bekende prijsverschil tussen beide landen lijkt op sommige plekken als sneeuw voor de zon verdwenen. Het verschil tussen twee tankstations van dezelfde uitbater in ’s-Heerenberg en Emmerik is slechts drie cent.

WhatsApp Image 2026-03-04 at 15.16.37.jpeg

Scooterrijder breekt enkel door botsing in Doetinchem

Bij een aanrijding op de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem is woensdag 4 maart een scooterrijder gewond geraakt. Het slachtoffer liep bij de botsing een gebroken enkel op.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Wie doen mee aan de verkiezingen in Doetinchem? Dit zijn de partijen op een rij

Inwoners van de gemeente Doetinchem kunnen op 18 maart hun stem uitbrengen voor de gemeenteraadsverkiezingen. In totaal doen elf partijen mee. Naast landelijke partijen zoals VVD en GroenLinks/PvdA zijn ook lokale partijen, waaronder PvLM en GBD, van de partij. In de verkiezingsprogramma’s zijn de thema’s woningbouw en veiligheid veel terug te lezen. Lees hier een overzicht van de deelnemende partijen.

VanKeukentafelNaarKieslijst4.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Marcel en Mette Westerink in Bronckhorst

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes, daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: vader Marcel en dochter Mette Westerink, samen op de kieslijst van Lokaal Bronckhorst.

Politie handboeien 4.JPG

47-jarige man veroordeeld voor diefstal dertien elektrische fietsen in Achterhoek

Een 47-jarige man zonder vaste verblijf- of woonplaats is woensdag door de rechtbank in Arnhem veroordeeld voor het stelen van dertien elektrische fietsen in de Achterhoek. De opgelegde straf is zestien maanden gevangenisstraf en een schadevergoeding van 8.528 euro.

Novi0.png

Novi Rabelink uit Doetinchem geeft gebruikte bloemen een tweede leven

Novi Rabelink haalt gebruikte bloemen op bij crematoria, beurzen en bruiloften om te voorkomen dat ze worden weggegooid. De bloemen krijgen van haar een tweede kans. Ze maakt er nieuwe boeketten van en deelt deze uit bij verzorgingshuizen, dagbestedingen en de voedselbank.