Ulft, Netherlands

De Graafschap wint op bezoek bij VVV-Venlo

De Graafschap heeft vrijdagavond een knappe 1-2 uitoverwinning geboekt bij VVV-Venlo. Verdediger Jasper van Heertum werd na rust de matchwinner met een spitsengoal van dichtbij.
Jasper Hazelaar | 22 oktober 2021 22:07 | Aangepast op 22 oktober 2021 22:07

Op aangeven van Devin Haen had vleugelaanvaller Hicham Acheffay de bezoekers na tien minuten spelen al op voorsprong moeten schieten. Hij stuitte van dichtbij echter op doelman Lukas Zima. Grote kansen waren in de eerste helft schaars. Giovanni Korte kwam uit een corner dichtbij de openingstreffer, maar zijn poging werd weggebokst door de Tsjech Zima. In de 32e minuut was er door de supporters van beide clubs een fraai eerbetoon voor de overleden Didammer Nick. Het beste moment van VVV was vlak voor rust voor middenvelder Kees de Boer. Zijn schot werd vakkundig uit de hoek getikt door keeper Hidde Jurjus.

Na zeven minuten spelen in de tweede helft greep De Graafschap de leiding. Giovanni Korte kreeg de bal op de rand van het strafschopgebied voor zijn voeten. Hij twijfelde niet en schoot snoeihard raak: 0-1. Na dom balverlies van Elmo Lieftink kwam VVV vijf minuten later door Sven Braken alweer op gelijke hoogte. Na ruim een uur spelen zorgde verdediger Van Heertum voor de 1-2 voorsprong. Hij stond met zijn rug naar de goal, maar wist als een echte spits raak te prikken. In de absolute slotfase bracht Jurjus nog redding op een poging van invaller Joeri Schroijen, terwijl Joey Konings oog in oog met Zima faalde de 1-3 te maken.

De Doetinchemmers blijven ondanks de overwinning de nummer drie van de Keuken Kampioen Divisie, achter Excelsior en FC Volendam. De Graafschap komt dinsdagavond alweer in actie. Dan speelt de ploeg van trainer Reinier Robbemond een bekerwedstrijd tegen eredivisionist PEC Zwolle.

Foto: De Graafschap media

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...