Ulft, Netherlands

De Graafschap wint eerste oefenduel

De Graafschap heeft dinsdagavond het eerste oefenduel in de voorbereiding op het nieuwe seizoen gewonnen op bezoek bij De Treffers. Het duel in Groesbeek eindigde in een 1-4 overwinning voor de Doetinchemse club.
Regio8 | 21 juli 2020 20:51 | Aangepast op 21 juli 2020 20:51

De Graafschap begon sterk aan het eerste duel in ruim vier maanden tijd. Al in de eerste minuut toucheerde Ralf Seuntjens de paal van De Treffers-doelman Dani Centen. Een minuut later ging Jesse Schuurman alleen op Centen af, de middenvelder van De Graafschap schoof de bal echter naast de goal. Na zeven minuten was het wel raak voor de Superboeren toen aanwinst Danny Verbeek, spelend vanaf linksbuiten, de bal panklaar gaf voor spits Seuntjens die via Centen de bal in het doel kreeg: 0-1. Na iets meer dan een kwartier zorgde een identieke situatie voor verdubbeling van de score. Weer was het Verbeek die halfhoog voorgaf en Seuntjens die binnenschoot. Vervolgens kwamen de gastheren beter aan het voetballen, wat onder meer resulteerde in een poging met links van oud-Superboer Marlon Versteeg. De Graafschap bleef vrij eenvoudig op de been voor ruim 300 toeschouwers op Sportpark Zuid en hield de controle. Tot echt grote kansen kwamen de Doetinchemmers niet meer in de eerste helft.

In de rust wijzigde De Graafschap-trainer Mike Snoei zijn ploeg op zeven plaatsen en maakte onder meer Toine van Huizen na lang blessureleed zijn rentree. Na iets meer dan een uur maakte de ingevallen Mohamed Hamdoui de 0-3 door de bal met zijn knie over de ingevallen De Treffers-doelman Niels Kornelis te tikken. In de 76 minuut deed De Treffers wat terug via Ifra Sow, die de 1-3 achter doelman Nick van den Dam schoof. Vlak daarna kreeg De Graafschap een penalty na een overtreding op Hamdaoui. Het buitenkansje was wel benut aan invaller Joey Konings, die de eindstand bepaalde: 1-4. Zaterdag wacht voor de ploeg van Snoei de tweede test van de voorbereiding, als het duel tegen Helmond Sport wacht.

Opstelling De Graafschap: De Boer (46. Van den Dam); Lelieveld (61. Opdam), Van Heertum (46. Hilderink), Van de Pavert (46. Van Huizen), Baas (77. Van Riel); Schuurman (73. Van der Logt), Lieftink (46. Tutuarima), Van den Boomen (46. Mystakidis); Van Mieghem (46. Blummel), Seuntjens (46. Konings), Verbeek (46. Hamdaoui).

Foto: De Graafschap Media

Meest gelezen

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Lees ook

Rollators in de polonaise: Reurpop nodigt honderden ouderen uit om feest te vieren

Zondagochtend veranderde Reurpop in Ruurlo even in een waar danspaleis voor de 65-plusser. Tientalle...

Nieuwe stakingen NS hebben geen gevolgen op het Achterhoekse spoor

Het NS-personeel gaat dinsdag 17 juni 2025 opnieuw staken. Dat laten de vakbonden VVMC en FNV weten....

Eigenaar treedt op tegen groeiende overlast in parkeergarage Doetinchem

Het pand met parkeergarage waar de MediaMarkt in Doetinchem gevestigd zat, is al geruime tijd vervui...

Bewoner naar ziekenhuis door zolderbrand in Doetinchem

Op de zolder van een woning in Doetinchem is zondagavond brand ontstaan. Een persoon is ter controle...

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...