gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wil tweede zege tegen VVV

1b2a2025c17ad767c0c16c5449abc99c.jpg
Redactie REGIO8 |

“Wat we niet moeten doen is breedtepassjes geven, want dat vindt VVV prachtig”, stelt hoofdtrainer Henk de Jong. “Ze spelen heel goed in de omschakeling, dat hebben we al een paar keer ervaren, dus daar moeten we echt voor oppassen.” In de laatste drie onderlinge wedstrijden tussen De Graafschap en VVV-Venlo trokken de Venloënaren alle keren aan het langste eind. Het werd in die wedstrijden 4-0, 4-1 en 0-2, de Superboeren zijn dus gewaarschuwd.

Verdediger Bart Straalman, die dankzij de afwezigheid van Ted van de Pavert net als aanvaller Jordy Thomassen zijn seizoensdebuut in de basisopstelling maakt, is echter niet echt onder de indruk van de bezoekers uit Venlo. “Het is altijd degelijk, niks bijzonders, ik denk dat wij voetballend beter zijn dus dat moet uiteindelijk de doorslag geven.”

Blessuregolf
De selectie van De Graafschap is getroffen door een kleine blessuregolf. "Lars Nieuwpoort zijn we tot half november ongeveer nog kwijt. Maar Erik Bakker heeft vandaag weer getraind dus dat gaat de goede kant op", aldus de Jong. De hoofdtrainer van De Graafschap heeft vertrouwen in de spelers die er wel bij zijn tegen VVV. “We hebben nog een ploeg mooie jongens over en die gaan het gewoon doen”, aldus de Jong. 

Vermoedelijke opstelling: Jurjus; Abena, Straalman, S. Nieuwpoort, Owusu; Olijve, Tutuarima, Nijland; Van Mieghem, Thomassen, Serrarens.

Foto: REGIO8

Lees ook

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.

67aa6302fdf30f1df00ff5350d3428a9.jpg

Mark S. (32) veroordeeld tot 10 jaar cel en tbs voor verkrachting en grootschalige sextortion

Borculoër Mark S. is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwang. Hij hield jarenlang tientallen meisjes in zijn greep door hen online af te persen en te chanteren met naaktfoto's en video's. Veel vrouwen waren destijds minderjarig. "De slachtoffers zijn voor het leven getekend", zegt de rechtbank.

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

GWWP.png

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Didam een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit de festivaltent van Doorgedraaid Festival in Didam, voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

VVD bij coalitie Oude IJsselstreek, onderhandeling met Dorp en Plattelandbeweging geklapt op azc

De huidige coalitie in Oude IJsselstreek kan doorgaan, maar in een gewijzigde samenstelling. Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks en CDA behouden hun meerderheid dankzij toetreding van de VVD (in totaal 14 zetels). De grote winnaar van de verkiezingen, de Dorp en Plattelandbeweging (DePB), blijft voorlopig aan de zijlijn staan.