Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wil angst uit de ploeg spelen

ab6ae0c10b8b0c1fc3f7c66405d3d5a0.jpg
Redactie REGIO8 |

“We hebben getraind om zelf te durven voetballen’’, zegt trainer Henk de Jong. “Ik wil dat we lef en vertrouwen hebben.” De Doetinchemmers vielen vorige week tegen met een bekerblamage tegen Kozakken Boys en een weinig verheffend gelijkspel bij FC Volendam. Toch zorgt dat volgens Myenty Abena niet voor de verkeerde druk: “Wij voelen alleen positieve druk”, aldus de noeste verdediger. “We weten dat we het beter kunnen.”

De Graafschap kwam de laatste drie wedstrijden pas na de rust op gang, dat moet volgens de Friese oefenmeester van de Superboeren tegen FC Emmen anders. “Die donderspeech in de rust moet ophouden”, aldus De Jong. “Dat wil ik helemaal niet, maar als het nodig is dan is het nodig. Ik wil de boel wakker hebben.” Om de slordigheid uit de ploeg te halen moet volgens Abena de opbouw van achteruit beter: “Want als de opbouw niet goed is, dan gaat het op het middenveld ook niet goed en kunnen we niet scoren.”

Driver keert terug in de basis
Bij de Superboeren keert Andrew Driver terug in de defensie. De Engelsman ontbrak vorige week vanwege de operatie van zijn pasgeboren zoontje, maar krijgt nu weer de voorkeur boven verdediger Kevin van Diermen. Verder zal de basiself volgens De Jong ongewijzigd zijn. Reservekeeper Agil Etemadi is door een hamstringblessure weken uitgeschakeld, Jordy Rondeel neemt zijn plek als tweede doelman over.

Opstelling: Bednarek; Van Overbeek, S. Nieuwpoort, Abena, Driver, Tutuarima; Receveur, Diemers, Van Mieghem; Van den Hurk, Ars.

Foto: REGIO8

Lees ook

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.

Cleo Sissingh0.jpg

DRU: 'Het geld is niet aan verkeerde dingen uitgegeven, maar het had niet gemogen'

De financiële problemen van het DRU Industriepark zijn niet ontstaan door verkeerde intenties, maar door een combinatie van ambities, structurele scheefgroei en te snelle uitgaven, dat zegt interim-bestuurder Cleo Sissingh. Ze gaat nog eens in op wat er mis is gegaan, maar vooral hoe ze uit dit financiële moeras willen komen.

e862ec72-3d88-4755-b7bb-973b4d1daad8.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Aan de grens van Duitsland bij Eibergen, voorspelt de weerboer een weekend met wisselvallig weer. Na het weekend komt de lente weer terug.

a6f81e8f-d494-409b-9fe5-acf9bd9b4f22.jpg

Huurling Nolan Martens geniet in de Achterhoek: ‘Het is gaan, gaan, gaan’

Nog geen maand nadat Nolan Martens (21) op huurbasis tekende bij De Graafschap is hij onbetwist basisspeler in Doetinchem. De Belgische verdediger oogt gretig en lijkt zijn draai gevonden te hebben in de Achterhoek. Hij wil zich vrijdagavond nabij de grens van zijn vaderland nog nadrukkelijker laten zien.

VanKeukentafelNaarKieslijst2.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Bennie en Inge Morsink in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: vader Bennie en dochter Inge Morssink, samen namens OBL op de kieslijst van Samen D’ran in Berkelland.