gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wil angst uit de ploeg spelen

ab6ae0c10b8b0c1fc3f7c66405d3d5a0.jpg
Redactie REGIO8 |

“We hebben getraind om zelf te durven voetballen’’, zegt trainer Henk de Jong. “Ik wil dat we lef en vertrouwen hebben.” De Doetinchemmers vielen vorige week tegen met een bekerblamage tegen Kozakken Boys en een weinig verheffend gelijkspel bij FC Volendam. Toch zorgt dat volgens Myenty Abena niet voor de verkeerde druk: “Wij voelen alleen positieve druk”, aldus de noeste verdediger. “We weten dat we het beter kunnen.”

De Graafschap kwam de laatste drie wedstrijden pas na de rust op gang, dat moet volgens de Friese oefenmeester van de Superboeren tegen FC Emmen anders. “Die donderspeech in de rust moet ophouden”, aldus De Jong. “Dat wil ik helemaal niet, maar als het nodig is dan is het nodig. Ik wil de boel wakker hebben.” Om de slordigheid uit de ploeg te halen moet volgens Abena de opbouw van achteruit beter: “Want als de opbouw niet goed is, dan gaat het op het middenveld ook niet goed en kunnen we niet scoren.”

Driver keert terug in de basis
Bij de Superboeren keert Andrew Driver terug in de defensie. De Engelsman ontbrak vorige week vanwege de operatie van zijn pasgeboren zoontje, maar krijgt nu weer de voorkeur boven verdediger Kevin van Diermen. Verder zal de basiself volgens De Jong ongewijzigd zijn. Reservekeeper Agil Etemadi is door een hamstringblessure weken uitgeschakeld, Jordy Rondeel neemt zijn plek als tweede doelman over.

Opstelling: Bednarek; Van Overbeek, S. Nieuwpoort, Abena, Driver, Tutuarima; Receveur, Diemers, Van Mieghem; Van den Hurk, Ars.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

Politie grootschalig in actie vanwege man op dak aan Terborgseweg in Doetinchem

De politie is dinsdagmiddag grootschalig uitgerukt naar een pand aan de Terborgseweg in Doetinchem. Daar zou een man op het dak hebben gestaan die volgens de politie een gevaar vormde voor zichzelf en zijn omgeving. Wat er precies is gebeurd, is nog niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.

GRABEKER10.jpg

Sfeer op De Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Theatherfestival0.jpg

Doetinchems Theaterfestival baalt van forse subsidieverlaging: 'Dat was wel schrikken'

Theaterfestival Buitengewoon in Doetinchem is volop in voorbereiding op het straattheaterfestival van 11 juli dit jaar. Maar met nog enkele maanden te gaan, heeft de organisatie een flinke tegenvaller te verwerken. De gemeente Doetinchem heeft de jaarlijkse subsidie met ruim zestig procent verlaagd: van 30.000 naar 12.500 euro. Het nieuws kwam voor de organisatie als een grote verrassing.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.