gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap was tonnen kwijt aan inhuren van beveiligers

fa5ed5764f3d2156fc6238d21cdd18a5.jpg

Het inhuren van beveiligers en fors gestegen energielasten zijn mede reden dat De Graafschap is geconfronteerd met een tekort van één miljoen euro. Geldschieters dichten het gat en willen de club zelfs verder helpen, maar eerst moet het huishoudboekje op De Vijverberg op orde komen.

Remco Geurts | Jasper Hazelaar |
“De Graafschap moet het eerst zelf doen”, is de duidelijke boodschap van financieel directeur Hans Mol. “Wij gaan sturen naar een nulbegroting. Daarna worden een aantal initiatieven ontplooid door een paar kapitaalkrachtige mensen die een storting gaan doen in de club. In welke vorm, moeten we dan bekijken.” Drie maanden geleden trad Mol op interimbasis in dienst. Nadat de achterstallige administratie was weggewerkt, bleek er een gat te zijn van ongeveer een miljoen euro, terwijl er vorig seizoen ook al een tekort was van vijf ton. “Ik kan daar geen oordeel over geven, ik kan niet zeggen wat men wel of niet heeft gedaan”, zegt Mol. “Wat we geconstateerd hebben, is dat we er niet goed voorstaan.”

Als reden voor het financiële gat wijst Mol naar de toegenomen energielasten op stadion De Vijverberg en op trainingscomplex De Bezelhorst. Waar dat overmacht is, moest De Graafschap ook meer dan twee ton extra uittrekken omdat er niet voldoende stewards waren rond met name thuiswedstrijden. “Daar hebben we beveiligers voor in moeten huren en dat is eigenlijk de verkeerde kant opgeschoten en heeft meer geld gekost dan gebudgetteerd”, zegt de financiële man. “Dat zijn een paar grote posten. Overall heb je in een heleboel posten overschrijdingen, dan kom je al snel op dat bedrag.”

Spelersbudget naar beneden
Samen met technisch manager Peter Bijvelds en de donderdag aangestelde Michael Ogubai als algemeen directeur moet De Graafschap werken naar de nulbegroting. Het spelersbudget voor komend seizoen gaat waarschijnlijk naar beneden, ondanks de al toegezegde hulp van de investeerders. “Er zijn een aantal dure spelers vertrokken, dat is indirect al een soort besparing, maar ik denk dat we dit jaar uiteindelijk wel iets lager uitkomen”, zegt Mol, die niet wil aangeven of er geld is voor een externe trainer. “Dat is een dossier dat nog speelt, en daar gaat Peter Bijvelds over. Hij zal bij mij moeten komen met de vraag en dan nemen we een beslissing.”

Guus Hiddink
In de toekomst zou er juist een groter deel van de begroting naar het spelersbudget moeten gaan. De komende tijd moet meer duidelijk worden over de geldinjectie voor de club. Want de investeerders, waaronder trainer en voormalig De Graafschap-speler Guus Hiddink, zouden de club flink willen helpen. Uitweiden daarover wil Mol nog niet: “Ik weet dat Guus de Superboeren altijd een warm hart toedraagt, maar in hoeverre hij daarbij betrokken is… Daar ga ik niet teveel over zeggen, maar het is mooi dat mensen die echt een hart voor de club hebben betrokken zijn.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 13.17.50.jpeg

FIOD doet inval bij Doetinchemmer vanwege belastingfraude

De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft een verdachte uit Doetinchem aangehouden. Die zou betrokken zijn bij belastingfraude en het plegen van valsheid in geschrift.

FreddyAndre30.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Freddy van Dijken (D66) en André Menting (PvdA) in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om mensen bij de lokale politiek te betrekken. In sommige huishoudens begint die betrokkenheid al aan de keukentafel. In deze serie stonden meestal ouder en kind centraal die samen op een kieslijst staan. Maar voor het slot van deze reeks een bijzondere uitzondering: een stel dat ieder voor een andere partij op de lijst staat.

Monieb2.jpeg

Van Zelhem naar Kabul: voetbaldroom komt uit voor Monieb (19)

Voor Monieb Piroez (19) uit Zelhem is een bijzondere voetbaldroom werkelijkheid geworden. De voetballer van het Doetinchemse DZC ’68 kreeg de kans om in Kabul mee te trainen met zowel het O23- als het O20-nationale elftal van Afghanistan.

Geblurd Halle112.jpg

Auto's botsen op elkaar in Halle

Bij een ongeval in Halle zijn twee auto’s op elkaar gebotst. Hierbij zijn geen gewonden gevallen.