Ulft, Netherlands

De Graafschap vraagt supporters thuis te blijven

Algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp roept supporters van De Graafschap op om de Doetinchemse club zoveel mogelijk vanuit huis te steunen met het oog op de mogelijke promotie naar de eredivisie. Na het gewonnen duel met Go Ahead Eagles kwamen nog tientallen supporters naar De Vijverberg om de overwinning te vieren.
Kevin ten Dolle | 29 april 2021 17:33 | Aangepast op 29 april 2021 17:33
"Houd die betrokkenheid bij de club, maar wel vanuit huis", aldus de algemeen directeur in een filmpje van de Doetinchemse club. "Laten we ons aan de maatregelen te houden. Zodat we volgend seizoen, Het liefst in de eredivisie, in volle stadions kunnen spelen." Na de overwinning op Go Ahead Eagles kwamen nog tientallen supporters naar stadion De Vijverberg om de overwinning van hun club te vieren. De supporters werden toen door de Mobiele Eenheid van de politie op afstand van het stadion gehouden en vertrokken nadat hierom gevraagd werd door de politie. Ostendorp geeft aan continue in overleg te staan met de gemeente en politie om bij het geval van promotie iets te organiseren: "We zijn in gesprek om te kijken of we daar iets in kunnen regelen. Ik krijg veel vragen van supporters of er een huldiging mogelijk is, maar daarover kan ik simpel zijn: er mag op dit moment helemaal niks."

De Graafschap heeft met nog drie duels te gaan zes punten voorsprong op concurrenten Almere City en Go Ahead Eagles. De ploeg van trainer Mike Snoei gaat vrijdagavond op bezoek bij Cambuur Leeuwarden, dat vorige week al gekroond werd tot kampioen. In de drie resterende duels hebben de Doetinchemmers aan vier punten voldoende om promotie veilig te stellen.

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....