Ulft, Netherlands

De Graafschap verliest op bezoek bij Roda JC

De Graafschap heeft maandagavond de uitwedstrijd bij Roda JC in Kerkrade verloren. De Doetinchemmers knokten zich na rust terug van een 3-0 achterstand, maar kwamen uiteindelijk één doelpunt tekort voor een resultaat.
Redactie REGIO8 | 12 september 2022 21:56 | Aangepast op 12 september 2022 21:56
Trainer Adrie Poldervaart stelde dezelfde spelers op als in het gelijkspel van vrijdag tegen NAC Breda. Bryan Limbombe zorgde na een klein kwartier voor de openingstreffer. Dylan Vente snelde voorbij verdediger Jan Lammers en gaf de vleugelaanvaller van Roda JC de niet te missen kans. Tien minuten later kopte Vente uit een voorzet zelf raak: 2-0. Linksback Alexander Büttner en aanvaller Giovanni Korte kregen in de eerste helft goede kansen voor De Graafschap, maar kwamen niet tot scoren. Het laatste wapenfeit voor rust was opnieuw van Vente die met een fraaie kopbal de lat raakte.

De tweede helft was koud onderweg of Limbombe tekende na een passeerbeweging voor de 3-0. Op aangeven van Jeffry Fortes kopte Korte even later vanuit een lastige hoek de 3-1 binnen. Invaller Devin Haen had de aansluitingstreffer op zijn schoen, maar Moritz Nicolas bracht redding. In de 72e minuut was het wel raak voor Haen, die een voorzet van Joel Valencia tot doelpunt promoveerde. De Graafschap probeerde nog een gelijkmaker te forceren, maar grote kansen leverde het slotoffensief niet op.

De Graafschap zakt door de nederlaag naar de zeventiende plek op de ranglijst. Alleen Jong FC Utrecht, Helmond Sport en FC Den Bosch staan lager. Vrijdagavond spelen de Doetinchemmers de volgende wedstrijd, thuis tegen Almere City.

Foto: De Graafschap Media

Lees meer over:

De Graafschap|Roda JC|

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

De Graafschap haalt verdediger Jason Meerstadt binnen

De Graafschap voegt de 23-jarige Jason Meerstadt toe aan de selectie voor komend seizoen. De central...

De Graafschap houdt 21-jarige jeugdspeler Eijken bij de club met tweejarig profcontract

De Graafschap heeft de 21-jarige Denzel Eijken weten vast te leggen. Hij komt momenteel uit voor de ...

Van HC’03 naar De Graafschap: Mart de Kruif in beeld als voorzitter

Het ziet er naar uit dat voormalig commandant der Landstrijdkrachten Mart de Kruif de nieuwe voorzit...

Maas Willemsen verlaat De Graafschap en kiest voor sc Heerenveen

Verdediger Maas Willemsen ruilt De Graafschap in voor een dienstverband bij eredivisionist sc Heeren...

Over en sluiten voor De Graafschap, Dordrecht eindstation in play-offs

Het seizoen voor De Graafschap zit er na zaterdagavond op, na een nederlaag in Dordrecht. De Doetinc...