Ulft, Netherlands

De Graafschap teleurgesteld in Eindhoven

De Graafschap moet het vrijdagavond in het duel bij FC Eindhoven doen zonder de steun van de eigen supporters in het uitvak. De supporters zijn boos over de voorwaarden van de opgelegde auto- en buscombi en het geringe aantal parkeerplaatsen en besloten tot een boycot, die ondersteund wordt door de club.
Regio8 | 30 januari 2020 15:43 | Aangepast op 30 januari 2020 15:43

"Als je bekijkt hoeveel supporters wij altijd meenemen naar uitwedstrijden, praat je toch over 400 supporters per uitwedstrijd", aldus Hans Boesberg, voorzitter van SV Superboeren. "En daar krijgen we 25 autoparkeerplaatsen voor. Probeer jij maar eens 400 mensen in 25 auto's te doen." Algemeen directeur van De Graafschap Hans Martijn Ostendorp droeg namens de club nog verschillende oplossingen aan bij de Gemeente Eindhoven: "Helaas is ieder alternatief categorisch aan de kant geschoven. Als er in het verleden nu vaak wat mis zou zijn gegaan, zou ik me daar iets bij kunnen voorstellen. Op een klein incident na, is dat gewoon niet zo. Hier hadden we echt wat meer gastvrijheid verwacht. Heel jammer dat dat nu niet gebeurt."

De gemeente Eindhoven geeft na vragen van REGIO8 aan de wens van de supporters te snappen, maar geeft aan dat het qua infrastructuur niet mogelijk is om extra parkeerplaatsen bij FC Eindhoven te regelen. Eindhoven acht het niet wenselijk om elders nog extra parkeerplaatsen te creëren, omdat dit zou kunnen leiden tot vermenging met andere supporters van FC Eindhoven of PSV. Volgens de gemeente is dit daardoor de maximaal haalbare oplossing. Eindhoven bood als laatste optie nog aan om 9-persoonsbusjes toe te laten. Door de eisen die hieraan zaten was ook dit volgens Boesberg geen optie: "Dan kun je al wat meer supporters meenemen. Maar daar zat dan weer een registratieverplichting aan, een soort 'ausweis'."

Foto: REGIO8

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...