gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap strandt in kwartfinale na nederlaag tegen Ajax

9ebe5c4e746a47f8f304a9113852b2f0.jpg

Een wonder bleef uit, waardoor De Graafschap in de kwartfinales van de KNVB Beker strandt tegen Ajax. Op de Vijverberg maakte de thuisploeg vanavond geen seconde kans op een resultaat, en eindigde het na negentig minuten in een 3-0 overwinning voor de Amsterdammers.

Michiel Fukking | Dean van het Laar |
Na een schitterende sfeeractie van de supporters trapten beide ploegen af voor een plek bij de laatste vier van de KNVB Beker. Ajax domineerde vanaf de eerste seconde en was heer en meester op de helft van De Graafschap. Dat resulteerde na twaalf minuten in de 1-0 voor de bezoekers, door een prachtige volley van Jorge Sanchez. Daarmee werd de hoop op een resultaat al minimaal, en dat verdampte helemaal na de tweede goal van de avond. Steven Bergwijn kreeg na een klein halfuur teveel ruimte van Robin Schouten, trok naar binnen en schoot verwoestend raak: 2-0. Met die tussenstand gingen beide ploegen ook rusten.

In de tweede helft moest de ploeg van Roelofsen uit een heel ander vaatje tappen voor een resultaat, maar daar was geen moment sprake van. Ajax liet De Graafschap wat meer op de eigen helft toe, maar tot grote kansen resulteerde dat niet. Camiel Neghli was er nog het dichtst bij, maar zijn buitenspelgoal werd afgekeurd wegens buitenspel. In het laatste kwartier bracht Roelofsen met Basar Önal, Elie Raterink en Giovanni Korte nog aanvallende krachten in, maar zij konden nauwelijks wat teweeg brengen na de definitieve nekslag.

Slotakkoord
Brian Brobbey tekende tien minuten voor tijd aan voor de definitieve eindstand: 3-0. Dus rest de competitie voor De Superboeren, waarin het zich vol richt op het behalen van een play-off ticket. De eerste horde die het daarvoor moet zien te overwinnen, dient zich maandagavond aan als Helmond Sport op bezoek komt. Die wedstrijd is om 20.00 uur live te volgen op REGIO8.

Foto: De Graafschap Media

Lees meer over:

|

Lees ook

1AprilOverzicht.jpg

1 april in de Achterhoek: dit waren de beste grappen

Dat bedrijven en organisaties niet vies zijn van een 1 aprilgrap, bleek ook dit jaar weer in de Achterhoek. Van een neppe Videolandserie tot een ‘luiaardachtbaan’ en opvallend veel AI-grappen: creativiteit was er volop.

Vulcanus40.jpg

IJzergieterij Vulcanus in Doetinchem dicht: 'We moeten 132 jaar aan zooi opruimen'

Het hing al even in de lucht, maar nu is het definitief: ijzergieterij Vulcanus in Langerak stopt. De 132 jaar oude fabriek sluit haar deuren, en daarmee komt er ook een einde aan een eeuwenlange industrie in de gemeente Doetinchem.

School100jaar0.jpg

Eeuwfeest voor basisschool Pius X in Varsselder: 'We bloeien'

Feest op basisschool Pius X in Varsselder. De school bestaat op 1 april precies honderd jaar en dat wordt in het dorp groots gevierd. Met een volle themaweek, activiteiten voor jong en oud en hulp van verenigingen is het volgens de organisatie vooral een feest van én voor het hele dorp.

lintjes raad 22-26.jpg

Twaalf raadsleden nemen afscheid in Bronckhorst, drie ontvangen koninklijke onderscheiding

Twaalf raadsleden van de gemeente Bronckhorst hebben dinsdagavond afscheid genomen van de Bronckhorster politiek. Drie van hen zijn opgenomen als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Patrick van Domburg reikte op 31 maart de koninklijke onderscheidingen in de raadszaal in Hengelo uit.

WASMACHINE20.jpg

Eén jaar vernieuwde wasservice Montferland: een voldoende maar de nodige problemen

De veelbesproken Montferlandse wasservice draait inmiddels een jaar bij lokale partner Mabeon in Doetinchem. Eerder draaide Zorgplus uit Harderwijk de dienst. Dit zorgde de laatste jaren voor veel kritiek van inwoners en raadsleden. Hoewel de gebruikers de nieuwe wasservice na één jaar ‘een dikke 7’ geven, vallen er nog een aantal zaken op.

PrikkelarmZwemmen0.png

Achterhoek zet in op prikkelarm sporten met Aqua Silent: ‘Vaak geeft muziek te veel prikkels’

Prikkelarm bewegen staat deze week centraal in de Achterhoek. Op verschillende plekken wordt in de campagneweek van Achterhoek in Beweging bewustzijn gecreëerd voor sporters die moeite hebben met fel licht, geluid en drukte. Bij zwembad De Beemd in Lochem staat sinds kort Aqua Silent op het programma.