gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap strandt in kwartfinale na nederlaag tegen Ajax

9ebe5c4e746a47f8f304a9113852b2f0.jpg

Een wonder bleef uit, waardoor De Graafschap in de kwartfinales van de KNVB Beker strandt tegen Ajax. Op de Vijverberg maakte de thuisploeg vanavond geen seconde kans op een resultaat, en eindigde het na negentig minuten in een 3-0 overwinning voor de Amsterdammers.

Michiel Fukking | Dean van het Laar |
Na een schitterende sfeeractie van de supporters trapten beide ploegen af voor een plek bij de laatste vier van de KNVB Beker. Ajax domineerde vanaf de eerste seconde en was heer en meester op de helft van De Graafschap. Dat resulteerde na twaalf minuten in de 1-0 voor de bezoekers, door een prachtige volley van Jorge Sanchez. Daarmee werd de hoop op een resultaat al minimaal, en dat verdampte helemaal na de tweede goal van de avond. Steven Bergwijn kreeg na een klein halfuur teveel ruimte van Robin Schouten, trok naar binnen en schoot verwoestend raak: 2-0. Met die tussenstand gingen beide ploegen ook rusten.

In de tweede helft moest de ploeg van Roelofsen uit een heel ander vaatje tappen voor een resultaat, maar daar was geen moment sprake van. Ajax liet De Graafschap wat meer op de eigen helft toe, maar tot grote kansen resulteerde dat niet. Camiel Neghli was er nog het dichtst bij, maar zijn buitenspelgoal werd afgekeurd wegens buitenspel. In het laatste kwartier bracht Roelofsen met Basar Önal, Elie Raterink en Giovanni Korte nog aanvallende krachten in, maar zij konden nauwelijks wat teweeg brengen na de definitieve nekslag.

Slotakkoord
Brian Brobbey tekende tien minuten voor tijd aan voor de definitieve eindstand: 3-0. Dus rest de competitie voor De Superboeren, waarin het zich vol richt op het behalen van een play-off ticket. De eerste horde die het daarvoor moet zien te overwinnen, dient zich maandagavond aan als Helmond Sport op bezoek komt. Die wedstrijd is om 20.00 uur live te volgen op REGIO8.

Foto: De Graafschap Media

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.30.36.jpeg

Dwars deur Zelhem in recordtijd uitverkocht: 'We waren stomverbaasd'

De editie van Dwars deur Zelhem op 8 mei is dit jaar in razendsnel tempo uitverkocht. Binnen 50 minuten waren alle 800 startbewijzen verkocht, tot grote verbazing van de organisatie.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 19.59.39 (1).jpeg

Wielrenner gewond na val op kruising in Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval op de kruising van de Mekersweg met de Oude Winterswijkseweg in Lichtenvoorde is een wielrenner gewond geraakt. De fietser schrok mogelijk van een aantal auto’s en kwam hard ten val.

112dtcgeblurd..jpg

Geen gewonden bij botsing tussen automobilist en fietsers in Doetinchem

Bij een ongeval in Doetinchem zijn woensdagmiddag een automobilist en twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Hierbij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.

MediaMarkt.jpeg

Mogelijk woningen op voormalig MediaMarkt-pand Doetinchem, ook Basic-Fit vertrekt

Het voormalige MediaMarkt-pand aan de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem krijgt mogelijk een nieuwe invulling met woningbouw en vrijetijdsvoorzieningen. Sinds het vertrek van de elektronicazaak staat een groot deel van het pand leeg. Momenteel maakt alleen sportschool Basic-Fit nog gebruik van het gebouw, maar ook daar komt binnenkort verandering in.