Ulft, Netherlands

De Graafschap start play-offs bij Cambuur

De Graafschap start zondagavond aan de nacompetitie met een uitwedstrijd in Friesland tegen Cambuur Leeuwarden. Trainer Henk de Jong wil eerste spits Charlison Benschop niet op kunstgras laten spelen en spaart hem zodoende tegen zijn toekomstig werkgever.
Regio8 | 17 mei 2019 14:53 | Aangepast op 17 mei 2019 14:53

“Als we die jongen daar laten spelen, hoeven we hem woensdag niet meer op te stellen”, vertelt trainer Henk de Jong, die zin heeft in de nacompetitiewedstrijd tegen Cambuur Leeuwarden. “Ik word daar trainer, maar ook als Fries is het speciaal om tegen Cambuur of Heerenveen te spelen, nu al helemaal. Het is niet gadverdamme, we spelen nacompetitie. Het is genieten en ik heb er gewoon zin an.” Vrijdag wacht voor de selectie nog een teamuitje in de stad, maar volgens Lars Nieuwpoort zit het met het gevoel wel goed. “Ik denk dat we aardig gespeeld hebben in de eerste helft tegen Ajax”, aldus de verdediger. “Als we dat door kunnen trekken, moet het goed komen.”

Naast de trainer en zijn assistent zijn er meerdere spelers die De Graafschap na dit seizoen verlaten. In totaal lopen dertien spelerscontracten af, waaronder die van de gebroeders Nieuwpoort. “Ik heb nog niks gehoord van de club, dus zoals het er nu naar uitziet vertrek ik na dit seizoen”, aldus Lars Nieuwpoort, die kan rekenen op interesse van degradant NAC Breda. Invloed op de motivatie van spelers heeft het volgens de verdediger niet: “Je kan jezelf in de kijker spelen, dat is ook belangrijk.”

Bijna fitte selectie
De Graafschap beschikt in Leeuwarden over een nagenoeg fitte selectie. Erik Bakker (hamstringblessure) en Ted van de Pavert (ziekte van Pfeiffer) zijn de enige afwezigen. Azor Matusiwa viel in het thuisduel tegen Ajax nog geblesseerd uit, maar is tijdig hersteld voor de start van de nacompetitie in Leeuwarden.

Vermoedelijke opstelling: Bertrams; Owusu, Straalman, L. Nieuwpoort, Tutuarima; Vet, Matusiwa, El Jebli; Narsingh, Serrarens, Burgzorg.

Foto: REGIO8

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...