gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap slaat slag in de periodestrijd

394bce843e29c8e95fd25bb25187a1e4.jpg
Redactie REGIO8 |

Het eerste moment van de wedstrijd was direct raak voor de Superboeren. Na een handsbal ging de bal op de stip. Oog in oog met oud-Graafschap doelman Hidde Jurjus faalde Piotr Parzyszek niet en zette zo de 1-0 op het bord. Jong PSV was in de eerste helft voetballend beter dan De Graafschap, maar stuitte tot drie keer toe op de uitblinkende doelman Filip Bednarek. Aan de andere kant was het wel raak: Youssef El Jebli, die speelde voor de geblesseerde Bryan Smeets, zag zijn bal van richting veranderd worden en achter Jurjus belanden (2-0).

In de tweede helft ging De Graafschap nadrukkelijk op zoek naar de bevrijdende 3-0. Ondanks de kleine kansen bleef die treffer uit en werd het in de slotfase nog spannend. PSV-spits Sam Lammers kopte in de korte hoek raak en bracht het geloof terug bij de Eindhovenaren. De 2-2 bleef uit.

Door deze overwinning gaat De Graafschap gedeeld aan kop in de vierde periode met NAC Breda. Volgende week komt RKC Waalwijk op bezoek in Doetinchem.

Foto: REGIO8

Lees ook

GBD_Hidde0.png

Historische winst voor GemeenteBelangen Doetinchem en Forum voor Democratie: 'Hadden we niet verwacht'

GemeenteBelangen Doetinchem is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in Doetinchem. De lokale partij verdubbelt het aantal zetels van drie naar zes en schrijft daarmee geschiedenis als eerste lokale partij die de grootste wordt in de gemeente. Ook GroenLinks-PvdA behaalde zes zetels, maar kreeg 441 stemmen minder en eindigt daardoor als tweede. Forum voor Democratie groeide opvallend van één naar vier zetels.

MerelJohan.jpg

CDA blijft de grootste in Montferland, PVV grote winnaar

Het CDA blijft met zes zetels de grootste partij in Montferland, maar de echte winnaar van de verkiezingsavond is de PVV. De partij komt met drie zetels nieuw de raad binnen en zet daarmee de verhoudingen op scherp. Tegelijkertijd krijgt Lijst Groot Montferland een zware klap: van vijf zetels blijft er nog maar één over. De uitslag maakt één ding duidelijk: een stabiele coalitie vormen wordt een flinke uitdaging.

RiaEnGerrit.jpg

Dorp en Platteland Beweging grote winnaar Oude IJsselstreek, Lokaal Belang blijft grootste

Lokaal Belang blijft in Oude IJsselstreek de grootste partij, ondanks dat ze maar liefst drie zetels in leveren. Het politieke landschap in de gemeente is met negen partijen wel weer meer versplinterd. Grote winnaar is de Dorp en Platteland Beweging. Onder leiding van lijsttrekker Gerrit Vossers wonnen ze twee zetels.

80764b21-6553-4f21-a043-32127f9e2424.jpg

CDA weer de grootste in Berkelland, Samen voor Berkelland wint ruim

Het CDA is wederom de grootste van Berkelland. De partij van lijsttrekkers Biense Klein Braskamp gaat van 6 zetels nu, naar 8 zetels in de nieuwe raad. Samen voor Berkelland, dat voor het eerst deelnam aan de verkiezingen maakt zijn entree met vijf zetels.

WhatsApp Image 2026-03-18 at 22.49.43.jpeg

Gemeentebelangen grote winnaar in Bronckhorst: partij groeit naar tien zetels

Gemeentebelangen Bronckhorst is de grote winnaar van de verkiezingen in de gemeente en komt uit op tien zetels. Tegelijkertijd levert het CDA in en zakt de partij van zes naar vier zetels. Daarmee zijn de verhoudingen in Bronckhorst flink verschoven. GBB is weliswaar veruit de grootste partij, maar heeft voor een meerderheid nog altijd partners nodig. Door de versplintering in de raad en de komst van twee nieuwkomers lijkt de coalitievorming daardoor minder vanzelfsprekend dan voorheen.

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.