gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap slaat slag in de periodestrijd

394bce843e29c8e95fd25bb25187a1e4.jpg
Redactie REGIO8 |

Het eerste moment van de wedstrijd was direct raak voor de Superboeren. Na een handsbal ging de bal op de stip. Oog in oog met oud-Graafschap doelman Hidde Jurjus faalde Piotr Parzyszek niet en zette zo de 1-0 op het bord. Jong PSV was in de eerste helft voetballend beter dan De Graafschap, maar stuitte tot drie keer toe op de uitblinkende doelman Filip Bednarek. Aan de andere kant was het wel raak: Youssef El Jebli, die speelde voor de geblesseerde Bryan Smeets, zag zijn bal van richting veranderd worden en achter Jurjus belanden (2-0).

In de tweede helft ging De Graafschap nadrukkelijk op zoek naar de bevrijdende 3-0. Ondanks de kleine kansen bleef die treffer uit en werd het in de slotfase nog spannend. PSV-spits Sam Lammers kopte in de korte hoek raak en bracht het geloof terug bij de Eindhovenaren. De 2-2 bleef uit.

Door deze overwinning gaat De Graafschap gedeeld aan kop in de vierde periode met NAC Breda. Volgende week komt RKC Waalwijk op bezoek in Doetinchem.

Foto: REGIO8

Lees ook

Bouwmans

Boumans terug naar geboortegrond als verkenner in Coevorden: 'Een eervolle taak'

Burgemeester Mark Boumans krijgt er tijdelijk een nieuwe taak bij. Hij gaat aan de slag als verkenner in de gemeente Coevorden. Zijn opdracht: de lokale politieke partijen samenbrengen en onderzoeken welke coalities mogelijk zijn. De keuze voor de burgemeester van Doetinchem is niet geheel toevallig.

dagboek1.png

Oorlog en angst in Vorden: oud dagboek brengt roerige jaren tot leven

‘Ons land met Engeland in een oorlog gewikkeld. Door de onze geweerd met verraad en bedrog’, noteert Johan Hendrik Gallée aan het einde van de achttiende eeuw uit Vorden in een klein notitieboek. Gallée, die later onder meer secretaris, notaris en burgemeester van Vorden zou worden, legde in korte aantekeningen vast hoe onrust, oorlog en politieke veranderingen het dorp bereikten.

Hiddink3.jpeg

Erelid én borstbeeld: bijzonder eerbetoon voor Guus Hiddink in Doetinchem

Een bijzonder moment op De Vijverberg zondagmiddag. Nog vóór de aftrap van De Graafschap tegen ADO Den Haag werd Guus Hiddink benoemd tot erelid van de Superboeren. Als eerbetoon kreeg de 79-jarige Varssevelder een betonnen borstbeeld. “Ik wist er iets van”, glimlacht hij, “maar het brengt toch wat verlegenheid met zich mee.”

Gabrielius Camara (foto Henk Hommes).jpeg

Drie nationale tafeltennistitels voor Camara van Terborgse Hercules, clubgenoten in halve finale

Gabrielius Camara van het Terborgse Hercules beleefde zeer succesvolle Nederlandse kampioenschappen tafeltennis. De speler (20), die in november bij Hercules begon, won drie gouden medailles. Zijn clubgenoten Lode Hulshof en Daan Sanders haalden de halve finale.

Schermafbeelding 2026-03-23 094540.png

Automobilist knalt tegen boom in Halle, rijbewijs ingevorderd

Een automobilist is zondagavond op de Meindertweg in het buitengebied van Halle met de zijkant van zijn voertuig tegen een boom gebotst. Door een stuurcorrectie tijdens het rijden raakte de auto van de weg en kwam deze tegen de boom tot stilstand.

halle112 (2) geblurd.jpg

Auto belandt op zijkant na botsing in Halle

Bij een eenzijdig ongeval in Halle is zondagavond rond 19.30 uur een auto op de zijkant terechtgekomen. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Dorpsstraat en de Kerkstraat in het centrum van het dorp.