Ulft, Netherlands

De Graafschap ontvangt gretig Jong Ajax

Regio8 | 13 september 2019 14:08 | Aangepast op 13 september 2019 14:08

“Dat is lastig”, vertelt trainer Mike Snoei van De Graafschap over zijn verplichte plek op de tribune. “Niet dat ik het lastig vind dat Richard de verantwoording heeft, dat kan hij prima, maar het is vreemd dat je niet zit op de plek waar je hoort te zitten.” Slechts één speler speelde tijdens de interlandperiode wedstrijden. Middenvelder Gregor Breinburg kwam tweemaal in actie voor Aruba. “Iedereen wil international zijn en voor Nederland wordt dat moeilijker”, zegt de middenvelder, die ook voor Suriname kon uitkomen. “Maar Aruba had mij al vroegtijdig benaderd.” Voor Snoei is het avontuur in de Caraïben reden om Breinburg te sparen tegen Jong Ajax en voor te bereiden op het uitduel met NEC van maandagavond.

Met Jong Ajax treft De Graafschap een beloftenteam dat jaarlijks meedraait in de top van de ranglijst. “Ze zijn jong, gretig, ambitieus en ruiken hun kans bij het eerste elftal”, zegt Breinburg over de tegenstander van vrijdagavond. “Het is gewoon een prima ploeg en je moet ze niet onderschatten, maar als je wilt promoveren moet je altijd van je eigen kracht uitgaan.” Snoei weet niet welk team hij kan verwachten: “Ik heb geen enkel idee omdat ze allemaal uitgewaaid zijn en interlandverplichtingen hebben gehad, maar ik wil van De Graafschap uitgaan”, aldus de trainer. “Zonder arrogant of overdreven te doen, wij moeten hier op De Vijverberg uitstralen dat we niet voor niks de koploper zijn.”

Basisdebuut Van den Boomen
Branco van den Boomen mag tegen Jong Ajax rekenen op zijn eerste basisplaats bij De Graafschap, dit gaat ten koste van Stef Nijland. Verder lijkt trainer Snoei een basisplek in gedachten te hebben voor Javier Vet en Jeremy Helmer. Jasper van Heertum mag de vrijgekomen plek van Breinburg invullen.

Vermoedelijke opstelling: Jurjus; Owusu, Van Huizen, Van de Pavert, Tutuarima; Van Heertum, Vet, Van den Boomen; Helmer, Seuntjens, Hamdaoui.

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...