Ulft, Netherlands

De Graafschap mist vaste spelers tegen MVV

De Graafschap gaat vrijdagavond voor de derde overwinning op rij in de thuiswedstrijd tegen MVV Maastricht. De ploeg van trainer Mike Snoei moet het doen zonder de geblesseerde Toine van Huizen en de geschorste Javier Vet, terwijl Jordy Tutuarima niet fit genoeg is voor een basisplek.
Regio8 | 24 januari 2020 11:54 | Aangepast op 24 januari 2020 11:54
"We kunnen nog beter, en we moeten zelf nog beter om echt te concurreren met die twee, drie andere ploegen", zegt Snoei over de titelrace waarin de Graafschap zich nu bevindt. Daryl van Mieghem was in de vorige speelronde goed voor een assist in de zakelijke zege tegen Almere City. Hij merkt dat de voorhoede nu meer kansen benut: "Ik denk dat we vorige vrijdag erg effectief waren". Bij MVV staat oud-superboer Anthony van den Hurk in de spits. Hij heeft er dit seizoen al negen doelpunten in liggen. Toch merkt ook Snoei dat de ploeg uit Maastricht in uitwedstrijden geen goed beurt maakt. "Zij hebben een leuk team dat veel te weinig gewonnen heeft in uitwedstrijden'', geeft Snoei aan. "Een prima voorhoede, met Joeri Schroijen, Thijmen Goppel en met Anthony. Het is niet alleen Van den Hurk."
In augustus werd het uitduel in Maastricht met 0-3 gewonnen. In de tussentijd is er bij beide ploegen een aantal dingen veranderd, merkt ook Snoei: " Toen deed zelfs El Jebli nog mee", herinnert de trainer zich. "Dit is een andere wedstrijd, andere fase, andere periode. MVV is wat gegroeid. Bij ons zijn wat nieuwe jongens erbij gekomen. Het wordt een hele andere wedstrijd." Van Mieghem is ervan overtuigd dat de kansen vanzelf komen als De Graafschap goed blijft opbouwen en goed blijft voetballen: "Daar zijn wij druk mee bezig geweest deze week. Hopen dat het tegen MVV tot uiting komt."

Van Huizen niet bij selectie
Verdediger Toine van Huizen zou na zijn schorsing weer terugkeren bij de selectie, maar is geblesseerd geraakt. Hierdoor behoudt Jasper van Heertum zijn basisplek, net als Roland Baas die in het duel met Almere City op de plaats van Jordy Tutuarima werd geposteerd. Tutuarima is wel teruggekeerd bij de selectie, maar heeft deze week maar twee keer kunnen meetrainen. Daarnaast keert Mohamed Hamdaoui terug in de basiself. Dit gaat ten koste van Vet, die vorige vrijdag zijn vijfde gele kaart pakte en daardoor een schorsing opliep.

Opstelling: Jurjus, Owusu, Van Heertum, Van de Pavert, Baas; Breinburg, Van den Boomen, Nijland; Van Mieghem, Seuntjens, Hamdaoui.

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....