Ulft, Netherlands

De Graafschap met vertrouwen naar Jong PSV

Regio8 | 19 november 2016 13:30 | Aangepast op 19 november 2016 13:30

"Voor ons is dat heerlijk", aldus aanvoerder Mark Diemers over de winst tegen de Limburgers. "Als je verloren had en twee weken moest trainen was het wel anders geweest." Vertrouwen is een toverwoord, weet ook de aanvoerder. "Dat lijntje tussen wel en geen vertrouwen is heel dun. In de tweede helft tegen Fortuna zag je het oude De Graafschap weer. Het is fijn dat dat er nog in zit en dat we dat aan de mensen kunnen laten zien. Hopelijk kunnen we tegen Jong PSV weer dat vertrouwen laten zien."

Tegen het jeugdteam van Ajax verloor De Graafschap dit seizoen met 4-2. "In grote lijnen is PSV hetzelfde als Ajax", vindt trainer Jan Vreman. "Het zijn vaardige jongens, waardoor je in de duels moet zien te komen. Dat lukte tegen Ajax niet." Aanvoerder Diemers ziet wel verschillen. "Ik denk dat Jong Ajax iets meer kwaliteit heeft. Vanuit de Ajax-school willen ze overal combineren, dat is bij PSV iets minder, maar ze durven wel te voetballen en kunnen het ons heel lastig maken."

Baby voor doelman Bednarek

Doelman Filip Bednarek en verdediger Jan Lammers ontbraken vrijdag op de training, maar trainer Vreman verwacht het duo maandagavond op te kunnen stellen. De Poolse keeper ontbrak omdat hij in het ziekenhuis was voor een echo van zijn vriendin. Voor Tolgahan Çiçek, Bryan Smeets, Anthony van den Hurk en Luis Pedro komt de wedstrijd volgens Vreman nog te vroeg: "Ze zitten er dichtbij, maar komen maandag nog niet terug." Bij Jong PSV start mogelijk Hidde Jurjus, de voormalige doelman van De Graafschap, in de basis.

Vermoedelijke opstelling: Bednarek; Nieuwpoort, Lammers, Straalman, Will; Van Overbeek, Diemers, Kaak, Driver; Koolhof, Parzyszek.

Meest gelezen

Overleden persoon gevonden langs Baakseweg in Vorden

Redactie REGIO8 | 13 jul 2025 13:42

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

Caitlin Sturris | 16 jul 2025 10:04

Lees ook

Dit was de vrijdag van Zwarte Cross 2025

Dit was de tweede dag van Zwarte Cross 2025. Kijk hier naar de highlights van de vrijdag met onder m...

De vrijdag van de Zwarte Cross is gestart

De poorten van het festivalterrein van de Zwarte Cross zijn geopend! Duizenden festivalgangers strom...

Dit was de donderdag van Zwarte Cross 2025

Dit was de allereerste dag van Zwarte Cross 2025. We trappen af met highlights van de donderdag met ...

Kansloze motie in Bronckhorst 'procesgepruttel' maar 'laat hersenen kraken'

Een ‘niet uitvoerbare’ en uiteindelijk kansloze motie van Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB), die an...

Orgel Joke steelt de show op de Zwarte Cross: 'Ik ben gewoon Joke'

Orgel Joke zet alweer de Zwarte Cross op zijn kop. Dit keer niet op het festivalterein zelf, maar in...

Typhoon maakt met rode lijn statement op Zwarte Cross

Typhoon vraagt tijdens zijn optreden op het hoofdpodium op de Zwarte Cross aandacht voor wereldvrede...