Ulft, Netherlands

De Graafschap in actie wegens coronavirus

De Graafschap heeft in verband met de uitbraak van het coronavirus besloten om een aantal maatregelen door te voeren. Zo wordt de players-escort afgeschaft en vinden er geen sponsoractiviteiten voor spelers en staf meer plaats.
Regio8 | 9 maart 2020 16:38 | Aangepast op 9 maart 2020 16:38
“Wij begeven ons op dit moment in een fase, waarin wij geen enkel risico kunnen- en willen nemen”, zo laat algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp weten. “Met deze maatregelen proberen wij om het virus zo lang mogelijk buiten onze cirkel te houden.” Naast eerder genoemde maatregelen wordt onder meer de lunch van kantoorpersoneel gescheiden van de staf en de spelers. Ook brengen spelers na een thuiswedstrijd geen bezoek meer aan de supporterskantine en wordt extra aandacht gevraagd voor schoonmaak en desinfecteren.

Ostendorp beseft dat niet iedereen gelukkig zal zijn met de andere werkwijze. “Maar de gezondheid van een ieder is voor ons een groot goed”, aldus de algemeen directeur. “Uiteraard hopen wij dat de situatie spoedig normaliseert, en wij ook weer terug kunnen naar de normale gang van zaken.”

Tegenstander uit Noord-Brabant

Daarnaast volgen mogelijk extra maatregelen voor het duel tegen Helmond Sport van vrijdag. “Het RIVM heeft speciale aanwijzingen gegeven voor inwoners uit Noord-Brabant", weet Ostendorp. "Daar valt onze komende tegenstander ook onder. In overleg met betrokkenen nemen wij wellicht aankomende week nog extra maatregelen. De wedstrijd wordt wat ons betreft gewoon in een volle De Vijverberg gespeeld. Maar zeker richting de spelers zijn wij voorzichtig."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Tieners bezaaien schoolplein met glasscherven in Lochem

Een groep minderjarige jongeren heeft vorige week een hoop glasscherven achtergelaten op het schoolp...

Mountainbiker gewond na aanrijding tussen Beek en Zeddam

Bij een aanrijding nabij Zeddam is vrijdagochtend een mountainbiker gewond geraakt. De weg tussen Be...