Ulft, Netherlands

De Graafschap geeft overwinning uit handen

Regio8 | 19 januari 2018 22:34 | Aangepast op 19 januari 2018 22:34

De Graafschap begon sterk en kwam via een kopgoal van Lars Nieuwpoort op een 1-0 voorsprong. Daarna was het Youssel el Jebli die de Doetinchemmers binnen een kwartier op wonderschone wijze naar 2-0 schoot. De buitenspeler krulde de bal vanaf randje zestien metergebied prachtig achter Eloy Room. Jong PSV werd daarna beter en een aansluitingstreffer hing al lange tijd in de lucht toen Myenty Abena zijn man liet lopen kon Cody Gakpo de 2-1 op het bord zetten.

In de weinig verheffende tweede helft was De Graafschap nauwelijks gevaarlijk. Basisdebutant Frank Olijve was uit de kluts dichtbij een treffer, maar doelman Room lag niet voor de eerste keer in de weg. Abena schoffelde tien minuten voor tijd Gakpo onderuit in de zestien. De daaropvolgende strafschop werd door Dante Rigo binnengewerkt: 2-2. Invaller Delano Burgzorg was daarna dichtbij 3-2 maar trof de vuisten van Room. In blessuretijd dompelde Gakpo De Vijverberg in rouw door volledig vrij de 2-3 binnen te schieten.

De Graafschap blijft door deze nederlaag al sinds 1 december zonder zege in de Jupiler League. De Superboeren staan nu negende en gaan volgende week op bezoek bij MVV Maastricht.

Foto: Joop Kappert

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...