Ulft, Netherlands

De Graafschap beschermt spelers tegen corona

De Graafschap en voetbalbond KNVB volgen de lijn van de overheid bij het al dan niet laten doorgaan van wedstrijden in het betaald voetbal met publiek. Inzet van de maatregelen die de Doetinchemse voetbalclub zelf heeft genomen in aanloop naar het duel met Helmond Sport richten zich op het beschermen van de spelers tegen het coronavirus.
Regio8 | 12 maart 2020 11:42 | Aangepast op 12 maart 2020 11:42

"Dat doen we omdat de spelersgroep zo intens met elkaar bezig is", aldus algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp. "Als één van de spelers besmet zou raken, dan moet de hele spelersgroep in quarantaine en kunnen we niet voetballen." Dat is reden voor de club om de selectie niet in te zetten voor maatschappelijke en commerciële activiteiten, ook komen spelers na wedstrijden niet meer in de supporterskantine. "Heel spijtig, maar het is even nodig", aldus de algemeen directeur. De supporters die vrijdag naar De Vijverberg komen zullen volgens Ostendorp weinig merken van de maatregelen. "De ereronde van de spelers van het kampioensploeg van '90/'91 zal gewoon doorgaan. De spelers zullen alleen het veld betreden via de tribune en niet via de spelerstunnel."

Ostendorp geeft aan dat het spelen van wedstrijden zonder publiek voorlopig niet aan de orde is. "De KNVB heeft aangegeven dat ze er alles aan zullen doen om wedstrijden tot het minimum te beperken. Als er nu een wedstrijd niet door kan gaan, dan wordt er een andere datum gezocht waardoor de wedstrijd met publiek gespeeld kan worden. Ik vind dat een gezond uitgangspunt."

FOTO: REGIO8

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...