gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap behoudend tegen koploper PSV

d4b11dfd321c42ce04bdef726d803ecb.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het gaat tegen mijn principes in, maar die moet ik overboord zetten”, aldus trainer Henk de Jong over de behoudende tactiek op de eigen Vijverberg. “Het gaat om de club, we moeten zien dat we overleven en in de Eredivisie blijven. Ons publiek weet het, iedereen die een beetje normaal over voetbal denkt staat erachter, dus zo moeten we het doen.” Hidde Jurjus zag dat zijn ploeg tegen AZ beter stond met de verdedigende tactiek: “We kunnen wel beginnen met goals willen maken, maar dat is verkeerd gedacht”, vindt de doelman. “In eerste instantie moeten we proberen geen goals tegen te krijgen.”

De wedstrijd tegen zijn eigenlijke werkgever doet Jurjus terugdenken aan de scrimmage tijdens de 3-6 nederlaag in het vorige Eredivisie-seizoen van De Graafschap. “Dat was een mooi moment, dat heeft iedereen wel onthouden”, aldus de doelman uit Lichtenvoorde, die desondanks lering wil trekken uit het duel. “Het was wel tekenend, want we verloren alsnog. Maar we hebben er heel veel strijd in gestopt en dat is wat we zaterdag ook moeten doen.” Trainer De Jong hoopt op een lelijke 1-0 overwinning: “Dat zou ik veel liever hebben dan een 3-6 overwinning voor de tegenpartij.”

Vervanger voor Olijve
De Graafschap moet door de neusbreuk van middenvelder Frank Olijve noodgedwongen de opstelling wijzigen. “Daar gaan we iemand anders neerzetten”, aldus De Jong, die zijn opstelling nog niet wil prijsgeven. Wel hoopt de trainer op meer aanvallende impulsen dan tegen AZ: “We moeten het tegenhouden en dat gaan we ook doen, maar we moeten zelf wel wat creëren.”

Vermoedelijke opstelling: Jurjus; Owusu, Straalman, S. Nieuwpoort, L. Nieuwpoort, Tutuarima; Klaasen, Bakker, El Jebli; Serrarens, Narsingh.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-02 at 21.45.57.jpeg

Coalitieadvies Doetinchem zonder verkiezingswinnaar: ‘Zwarte bladzijde’

Klaas Agricola, verkenner van de gemeente Doetinchem, heeft donderdagavond zijn advies gepresenteerd aan de gemeenteraad over de vorming van een nieuwe coalitie. Na gesprekken met alle fracties afgelopen zaterdag ziet hij voldoende aanknopingspunten voor een samenwerking tussen PRO, CDA, VVD en D66. Winnaar van de verkiezingen, Gemeentebelang Doetinchem, valt opvallend genoeg buiten dit advies.

Brug ijssel.jpg

Brug tussen Etten en Terborg alwéér dicht voor onderhoud

De brug over de Oude IJssel tussen Etten en Terborg zorgt de komende weken voor hinder. Eerst wordt er gewerkt met verkeersregelaars, later gaat de brug een paar dagen helemaal dicht.

BloemetjesVoorTijn0.png

Last van hooikoorts? Achterhoek kleurt tijdens Pasen rood: ‘Pas op voor de berk’

Een kriebel in je keel, niezen en tranende ogen: het hooikoortsseizoen is in volle gang. Ook in de Achterhoek kunnen voornamelijk pollen van de es en berk je deze weken flink dwarszitten. De regio kleurt rood, pas op tijdens Pasen.

VBGRAFCE0.jpg

Dijkhuizen voorzichtig met spelers in druk paasweekend: ‘Zuinig op zijn’

De Graafschap wacht met twee wedstrijden een druk Paasweekend. Op de Vijverberg is maandagmiddag Jong AZ de tegenstander, maar eerst reizen de Superboeren vrijdag af naar Eindhoven. Met de plaatselijke FC treffen ze een ploeg die qua thuisresultaten in vorm is. In het Jan Louwers Stadion werden de laatste vier wedstrijden gewonnen door de Eindhovenaren.

AspergesElten.jpeg

Aspergeseizoen gestart in Elten: grensafsluiting bij Beek kan invloed hebben op verkoop

Het aspergeseizoen is weer van start gegaan, zo ook bij Winfried Derksen uit Elten, die zijn asperges grotendeels aan Nederlanders verkoopt. Ondanks dat hij een goede oogst verwacht kan de grensafsluiting bij Beek wel gevolgen hebben voor zijn omzet. Toch hoopt hij dat de Nederlanders zijn asperges alsnog weten te vinden.

Achterland20250.png

Festival Achterland in Doetinchem breidt uit: camping en mogelijke brug over Oude IJssel

Festival Achterland krijgt bij de vijftiende editie een flinke make-over. Het Achterhoekse festival breidt uit naar de andere kant van de Oude IJssel met ‘De Overkant’, onderzoekt de aanleg van een tijdelijke brug en werkt aan een nieuwe camping. Met die veranderingen hoopt de organisatie de groeiende drukte beter te spreiden.