gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap behoudend tegen koploper PSV

d4b11dfd321c42ce04bdef726d803ecb.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het gaat tegen mijn principes in, maar die moet ik overboord zetten”, aldus trainer Henk de Jong over de behoudende tactiek op de eigen Vijverberg. “Het gaat om de club, we moeten zien dat we overleven en in de Eredivisie blijven. Ons publiek weet het, iedereen die een beetje normaal over voetbal denkt staat erachter, dus zo moeten we het doen.” Hidde Jurjus zag dat zijn ploeg tegen AZ beter stond met de verdedigende tactiek: “We kunnen wel beginnen met goals willen maken, maar dat is verkeerd gedacht”, vindt de doelman. “In eerste instantie moeten we proberen geen goals tegen te krijgen.”

De wedstrijd tegen zijn eigenlijke werkgever doet Jurjus terugdenken aan de scrimmage tijdens de 3-6 nederlaag in het vorige Eredivisie-seizoen van De Graafschap. “Dat was een mooi moment, dat heeft iedereen wel onthouden”, aldus de doelman uit Lichtenvoorde, die desondanks lering wil trekken uit het duel. “Het was wel tekenend, want we verloren alsnog. Maar we hebben er heel veel strijd in gestopt en dat is wat we zaterdag ook moeten doen.” Trainer De Jong hoopt op een lelijke 1-0 overwinning: “Dat zou ik veel liever hebben dan een 3-6 overwinning voor de tegenpartij.”

Vervanger voor Olijve
De Graafschap moet door de neusbreuk van middenvelder Frank Olijve noodgedwongen de opstelling wijzigen. “Daar gaan we iemand anders neerzetten”, aldus De Jong, die zijn opstelling nog niet wil prijsgeven. Wel hoopt de trainer op meer aanvallende impulsen dan tegen AZ: “We moeten het tegenhouden en dat gaan we ook doen, maar we moeten zelf wel wat creëren.”

Vermoedelijke opstelling: Jurjus; Owusu, Straalman, S. Nieuwpoort, L. Nieuwpoort, Tutuarima; Klaasen, Bakker, El Jebli; Serrarens, Narsingh.

Foto: REGIO8

Lees ook

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.

 inbeslaggenomen drugs.jpg

Tien arrestaties bij groot drugsonderzoek in Aalten en Bocholt

Bij een groot drugsonderzoek in de grensstreek zijn tien verdachten opgepakt, waarvan drie uit Aalten. Het gaat om een gezamenlijke actie van de politie in de Achterhoek-Oost en de Duitse politie in Noordrijn-Westfalen. Ook zijn drugs, geld en wapens in beslag genomen.

Schermafbeelding 2026-04-24 094657.png

Motorrijder komt met schrik vrij na botsing tegen boom in Zieuwent

Bij een eenzijdig ongeval op de Rouwhorsterdijk in Zieuwent is een motorrijder tegen een boom gebotst. De bestuurder van de tweewieler hoefde uiteindelijk niet mee naar het ziekenhuis.

GRAO210.png

De Graafschap O21 jaagt op beker met ervaringsdeskundige Siers: 'We hebben toen gestunt'

Waar het vlaggenschip van De Graafschap pas over anderhalve week gaat spelen om de prijzen, is dat voor het beloftenelftal zaterdag al het geval. De Onder21 van De Graafschap speelt dan op De Vijverberg tegen de generatiegenoten van Willem II de bekerfinale.

Daamenpand.png

‘Meevaller’ in kostenstijging verbouwing Frank Daamenpand Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek heeft een ‘meevaller’ in de kostenstijging van de verbouwing van het Frank Daamenpand in Ulft. Waar de extra kosten in februari nog op ongeveer 3,5 ton werden begroot, blijkt dat in werkelijkheid na aanbesteding ‘slechts’ 2,5 ton te zijn. Dit bedrag komt bovenop het investeringskrediet van ruim 1,2 miljoen.