gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dankzij Van Dijk ratificatie VN-verdrag

7edf2cf3a30ecd1d8437fc3817154c5d.jpg
Redactie REGIO8 |

Het verdrag is inmiddels tien jaar oud, maar Nederland heeft er nooit veel mee gedaan. Tot frustratie van rolstoelgebruiker Van Dijk. Enkele maanden geleden vond hij dat het 'tergend langzaam' ging. Daarom diende hij het voorstel in.

Het VN-verdrag is overigens niet alleen voor lichamelijk beperkte mensen maar ook voor visueel gehandicapten. "Sites moeten bijvoorbeeld ook beter bereikbaar worden", aldus Van Dijk. "Per 1 januari 2017 gaat het in, maar je ziet nu al dat organisaties en bedrijven stappen willen zetten om hun panden en sites bereikbaar te maken voor iedereen. Ze wachten niet op het laatste moment."

Lees ook

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet na preventieve dwangsom: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.

41dc253c-fb11-3586-a129-dcfa5645cd1d.jpg

Orion Stars wint eerste wedstrijd in finaleserie na vijf sets

De volleyballers van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste wedstrijd in de best-of-five-serie om de landstitel gewonnen van Lycurgus. In de Saza Topsporthal moest er een vijfde set gespeeld worden om tot een winnaar te komen.

Tanken10.png

Goedkoper tanken in Duitsland vanaf morgen, maar er is een addertje onder het gras

Goedkoper tanken in Duitsland lijkt vanaf morgen binnen handbereik voor veel Achterhoekers: Duitsland verlaagt tijdelijk de accijns op benzine en diesel. Vooral inwoners van grensplaatsen als Doetinchem en Winterswijk kunnen daarvan profiteren. Toch merken automobilisten dat voordeel waarschijnlijk niet meteen: bij sommige tankstations kan het enkele dagen duren voordat de prijsverlaging zichtbaar wordt.

WhatsApp Image 2026-04-30 at 00.15.454.jpg

Auto uitgebrand in Gaanderen, andere auto beschadigd

Een auto is woensdagavond volledig uitgebrand in Gaanderen. De brandweer kon de auto niet meer redden. Er raakte niemand gewond.

d095af01-f600-442b-a83e-909b5a1c0847.jpg

Bestuurder gewond na aanrijding op beruchte kruising in Sinderen

Een bestuurder is woensdagavond gewond geraakt bij een zware aanrijding in Sinderen. De andere betrokken automobilist kwam met de schrik vrij.