gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Dankzij de 26-jarige Rinaldo kunnen Beltrummers weer boodschappen in eigen dorp halen

ea1b333c8624c6b521caa1f0dba90231

De 26-jarige Rinaldo Bouwmeester is, als het aan de inwoners van Beltrum ligt, een reddende engel. De enige supermarkt in het dorpje dreigde te verdwijnen, maar door de jonge ondernemer kunnen inwoners binnenkort weer hun boodschappen in het eigen dorp halen.

Viggo Zweverink | Luc van Oosten |  | Aangepast op
"Ik ben door mijn schoonvader in een groepje gezet om naar de mogelijkheden te kijken", zegt Bouwmeester. "Uiteindelijk zag ik het als een mooi project en ben ik er zelf voor gegaan!" De ondernemer gaat met zijn supermarkt niet aan de slag als een franchise. De voormalige Coop-supermarkt gaat verder als de ‘RIBO Beltrum’, afgeleid van zijn naam. Op termijn gaat het wél veranderen. "Uiteindelijk is de doelstelling wel om een Spar te worden, maar wij gaan eerst op deze voet door om te kijken wat de wensen van de gemeenschap zijn", zegt de jonge ondernemer. "Ik wil er echt voor de gemeenschap zijn."

De kersverse eigenaar moet nog wel een hoop doen om de supermarkt te kunnen openen. "We moeten de winkel herinrichten en schilderen, we zijn vol in opbouw voor de doorstart", zegt Bouwmeester. Aan zijn inzet zal het in ieder geval niet liggen. De supermarkt wordt, als alles volgens planning verloopt, op 29 mei op feestelijke wijze geopend.

Wake-up call
Inwoners van Beltrum zien dat zij hun koopgedrag moeten veranderen om de supermarkt in de toekomst ook te kunnen behouden. Voor velen was de mogelijke verdwijning van de supermarkt een wake-up call. "Je moet er niet alleen voor een wissewasje heen gaan, daar kan hij ook niet van leven", zegt een inwoner van Beltrum. "Het kwam wel echt als een shock, de supermarkt is ook een ontmoetingsplaats."

Gunfactor
Een andere inwoner geeft ook aan dat de supermarkt de gunfactor van inwoners moet hebben. "Zeker nu er een dreiging was dat de winkel zou verdwijnen, dat heeft zeker wel invloed", laat hij weten. "Het is belangrijk dat het dorp niet een grote woonwijk wordt."

Lees meer over:

|

Lees ook

Scheepvaart0

IJssel in de Achterhoek deels eenrichtingsverkeer door extreem laag water

Schepen kunnen vanaf vrijdag op de IJssel tussen Zutphen en Westervoort nog maar één kant op varen. Door het lage water is de vaargeul op sommige plekken te smal en te ondiep voor tweerichtingsverkeer, meldt Rijkswaterstaat. Schepen mogen alleen nog richting Arnhem varen.

Slaapkamerbrand Orion Lichtenvoorde

Slaapkamerbrand Lichtenvoorde snel onder controle

Aan de Orion in Lichtenvoorde heeft donderdagochtend een brand gewoed in een slaapkamer. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen. Over de oorzaak van de brand is niets bekend.

12-DSC01696

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap: 'Samen één zijn met de supporters'

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap. De Doetinchemmers hebben de 32-jarige middenvelder per direct toegevoegd aan de selectie. De transfervrije Fries tekent een contract tot medio 2028 in Doetinchem.

b9128a33fe59b72bfdf49dfdf109d385

Beruchte flexflitser deelt 649 boetes uit aan Gaanderenseweg in Doetinchem

De flexflitser aan de Gaanderenseweg in Doetinchem heeft in acht weken tijd 649 snelheidsovertredingen geregistreerd. Dat zijn er beduidend minder dan op de eerdere locatie aan de Rijksweg in Gaanderen, waar ruim 14.000 boetes werden uitgedeeld.

bebording afzetting  Eltenseweg

Grensfuik op A12 verdwijnt vrijdag, Eltenseweg 30 september weer open in twee richtingen

De gemeente Montferland brengt de Eltenseweg tussen Beek en Elten op woensdag 30 september terug naar de situatie van vóór de grenscontroles op de A12. Vanaf die dag kan het verkeer er weer in beide richtingen de grens over. De borden die nu eenrichtingsverkeer aangeven of het verkeer omleiden, worden weggehaald. De reden is dat de Duitse autoriteiten de grenscontroles anders gaan uitvoeren. De huidige vaste controleplek op de A12 vervalt daarmee.

Koemstraat

Geen betaalbaar huis in de Achterhoek? Over de grens lonkt ‘goedkoop’, maar ook regelwerk

Een eigen huis in de Achterhoek? Voor veel starters is het onvindbaar of onbetaalbaar. De Achterhoekse Woondeal laat zien dat de bouw het tekort voorlopig niet inhaalt. Een paar kilometer verderop, over de grens, liggen huizen die wél binnen bereik zijn. Een uitweg, misschien zelfs een tussenstap. Maar hoeveel regelwerk heb je daarvoor over?