Ulft, Netherlands

Dales voorgedragen als nieuwe wethouder

Hans Dales is door de VVD-fractie voorgedragen als opvolger van Maureen Sluiter als wethouder in Doetinchem. De 59-jarige ondernemer noemt het een droom die in vervulling gaat.
Regio8 | 8 juni 2021 11:31 | Aangepast op 8 juni 2021 11:31
“Ik had al langer de ambitie om wethouder te worden, maar dit is sneller gekomen dan ik dacht”, zegt Dales in reactie op zijn voordracht door de VVD-fractie. “Een wethouderschap is in de politiek het hoogst haalbare, zeker als geboren en getogen Doetinchemmer. Ik hoefde dus niet lang na te denken.” Dales wordt als de raad instemt met de benomeing de opvolger van Sluiter, die na de zomer start als gemeentesecretaris van Westervoort. Hij neemt de portefeuilles van zijn voorganger, waaronder Economische Zaken, over.

Wie de positie van Dales als fractievoorzitter van de VVD in de raad van Doetinchem overneemt, wordt volgende week bekend. De 59-jarige ondernemer, eigenaar van Hans Dales Automotive, hoopt ook na de verkiezingen van volgend jaar door te kunnen als wethouder. “Dat is wel mijn ambitie”, zegt Dales. “Als je het doet, moet je er ook voor honderd procent voor gaan.”

Foto: Carlo Stevering Fotografie

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...