Ulft, Netherlands

Cultuurkwartier Winterswijk van de baan

Het groots opgezette plan voor een Cultuurkwartier in Winterswijk gaat niet meer door. De samenwerking met ontwikkelaar Explorius Vastgoedontwikkeling is stop gezet en de gemeente gaat een nieuw plan in eigen beheer ontwikkelen.
Davie Klein Gunnewiek | 27 januari 2021 17:29 | Aangepast op 27 januari 2021 17:29
“Het is jammer dat het project niet is gelukt”, zegt wethouder Henk Jan Tannemaat. “We begonnen met een tien voor dit plan, maar door tegenvallers werd het cijfer een negen, daarna een acht en toen een zeven. Op een gegeven moment kom je dan op een punt dat je na moet denken of je nog wel door wil gaan.” Volgens Tannemaat zijn er altijd goede gesprekken geweest met ontwikkelaar Explorius, maar is toch besloten om de relatie te beëindigen. Afgelopen najaar werd al duidelijk dat een ondergrondse parkeergarage en bioscoop niet haalbaar waren, maar inmiddels blijkt dat het Explorius niet is gelukt met een sluitende grondexploitatie te komen. Daardoor is er een tekort van 2,5 miljoen euro ontstaan. Daarnaast bevatte het plan onvoldoende parkeerplaatsen en zijn er zorgwoningen opgenomen die volgens de gemeente op die plaats niet gewenst zijn, omdat in het centrum al voldoende zorgwoningen zijn.

De gemeente wil de ontwikkelingsplannen voor de wijk bij het Weurden nu in eigen regie nemen en gaat daarbij terug naar de basis. “Onze ambitie blijft namelijk overeind”, zegt Tannemaat. “Deze plek in het centrum verdient onze aandacht als het gaat om aantrekkelijkheid en leefbaarheid. Er moet goed cultuur- en muziekonderwijs zijn in Winterswijk”, aldus de wethouder. Tannemaat wil de komende drie maanden uittrekken om een nieuw plan te ontwikkelen. Hiervoor stelt de gemeente een projectleider aan die zich voor langere tijd aan het project kan verbinden. “Die gaat onderzoeken wat we willen met de huisvesting van de bibliotheek en muziekschool Boogie Woogie.” De herontwikkeling van het plan moet voor 1 april zijn afgerond. “Ik heb er vertrouwen in dat we nu wel met een realistisch en haalbaar plan komen”, aldus Tannemaat.

Foto: REGIO8 (archief, huidige muziekschool)

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...