Ulft, Netherlands

Crystal meth-lab ontmanteld nabij Drempt

De politie heeft zaterdagmiddag bekendgemaakt dat er crystal meth werd geproduceerd in het vrijdag aangetroffen drugslab nabij Drempt. Ook meldt de politie dat de drie aangehouden personen van buitenlandse afkomst zijn.
Regio8 | 9 mei 2020 16:40 | Aangepast op 9 mei 2020 16:40
Meerdere arrestatieteams voerden vrijdagmiddag rond 16.30 uur een inval uit bij een locatie aan de Zomerweg in Drempt. Bij aankomst werd in een schuur een drugslab in werking aangetroffen waar crystal meth werd geproduceerd. Volgens de politie gaat het om een ‘aardig groot lab.’ Na de inval werden drie mannen in witte pakken gearresteerd. De opgepakte mannen komen uit Noord- en Midden-Amerika. Het gaat om een man van 37 uit de VS, een van 19 uit Mexico en een 29-jarige Colombiaan.

De politie heeft vrijdagavond en zaterdag onderzoek uitgevoerd op de locatie. In het lab werd voor ongeveer tien miljoen euro handelswaarde aan crystal meth aangetroffen. Bij de inval werden kilo's fabricaten en halffabricaten aangetroffen, waarvan de waarde op de markt op had kunnen lopen tot een veelvoud van de handelswaarde. Hoe de politie het drugslab op het spoor is gekomen, is niet bekend. Zaterdagochtend werd er begonnen met de ontmanteling van het lab, waarbij het chemisch proces voorzichtig gestopt moest worden. Daarna is de Landelijke Faciliteit Ontmantelen (LFO) nog geruime tijd bezig geweest met het ontmantelen van het lab en het afvoeren van de spullen.

Geweerschoten
Tijdens de inval werden er door buurtbewoners schoten gehoord. De politie geeft aan dat dit het geluid van zogenoemde ‘flashbangs’ waren. Deze handgranaten wordt door arrestatieteams gebruikt om personen te desoriënteren. De politie meldt dat er niet is geschoten. De Landelijke Recherche gaat verder met het onderzoek naar het drugslab.

Foto: 112Achterhoek-Nieuws

Lees ook

‘D’ran’, ‘Weerkommen’ en ‘Deurdonderen’ op Achterhoekse treinen

Arriva heeft afgelopen weekend de namen van negen nieuwe treinen gepresenteerd. Onder andere 'D’ran'...

Ulftse Dione Housheer in sterrenteam na vierde plaats op WK

Het WK van de Nederlandse handbaldames is geëindigd met een vierde plaats. Na de verloren halve fina...

Bestuurder botst op geparkeerde bus in Lichtenvoorde

Een automobilist is maandagochtend op een geparkeerde bus gebotst in Lichtenvoorde. De bestuurder is...

Kaars mogelijke oorzaak brand in flat Doetinchem

In een flat aan de Caenstraat in Doetinchem is zondagavond brand ontstaan. Een kaars op een kandelaa...

Woonboerderij met rieten dak in Ruurlo volledig verwoest door brand

Een woonboerderij aan de Kaaldijk in Ruurlo is zondagavond rond 20.00 uur volledig in vlammen opgega...

De Graafschap verliest en loopt play-offticket mis

De Superboeren ontvingen Roda JC in een cruciaal duel in de strijd om de tweede plek – en het play-o...