gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Creaties halfvastenoptocht kleuren Angerlo

9341a9da17fb87fe9682dd481b5b51d8.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het is fantastisch, heel druk”, vertelt Jan Hendriks, voorzitter van de Stichting Halfvasten-Angerlo. Aan de optocht deden meer dan honderd deelnemers mee en veertien dweil- en showorkesten. “We hebben de top nu. Angerlo is natuurlijk niet heel groot, ze moeten wel rond kunnen. Het is iets meer dan vorig jaar.” De deelnemers komen overal vandaan om hier nogmaals hun creatie te showen. “Uit Loil, Didam, Giesbeek, Rheden, eigenlijk alles wat om Angerlo heen ligt.”

De halfvastenoptocht wordt voor de negentiende keer gehouden. De optocht start traditioneel om 13.00 uur waarna de prijsuitreiking om 16.30 uur volgt in de feesttent. De jury let hierbij op algemene indruk, originaliteit en carnavaleske uitstraling. Voor de voorzitter is het halfvastenweekend een groot dorpsfeest geworden. “Ik zeg wel eens van ‘halfvasten in Angerlo in een dorpje is net zoiets als de Elfstedentocht in Friesland in een dorpje’. Het hangt allemaal aan elkaar en het is een groot feest.”

Foto: REGIO8

Lees ook

04 slingeland ziekenhuis0.png

Slingeland Ziekenhuis Doetinchem vreest dat regionale zorg verdwijnt door strenge normen

Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten worden steeds vaker alleen nog uitgevoerd in ziekenhuizen die deze ingrepen vaak doen. Haalt een ziekenhuis de vastgestelde norm niet, dan mag het die zorg niet meer aanbieden. Ook niet als de kwaliteit van de zorg goed is. Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vreest dat regionale ziekenhuizen daardoor kwalitatieve zorg kunnen kwijtraken.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.30.36.jpeg

Dwars deur Zelhem in recordtijd uitverkocht: 'We waren stomverbaasd'

De editie van Dwars deur Zelhem op 8 mei is dit jaar in razendsnel tempo uitverkocht. Binnen vijftig minuten waren alle 800 startbewijzen verkocht, tot grote verbazing van de organisatie.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 19.59.39 (1).jpeg

Wielrenner gewond na val op kruising in Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval op de kruising van de Mekersweg met de Oude Winterswijkseweg in Lichtenvoorde is een wielrenner gewond geraakt. De fietser schrok mogelijk van een aantal auto’s en kwam hard ten val.

112dtcgeblurd..jpg

Geen gewonden bij botsing tussen automobilist en fietsers in Doetinchem

Bij een ongeval in Doetinchem zijn woensdagmiddag een automobilist en twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Hierbij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.