gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Corsotuin Lichtenvoorde onthult eyecatcher

ed9b264a8a6975cc7a7ec1eb5534979b.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ik ben er heel blij mee", aldus ontwerper Rick Luttikhold. "Ik heb er samen met Willy Pierik en Bennie ten Have twee jaar lang aan gewerkt, en het is een opluchting dat hij er nu zo staat. Hij doet wat ik ervan gehoopt had." Ook Willy Pierik, een van de twee makers, is erg te spreken over het eindresultaat. “Ik vind dat Rick een erg mooi ontwerp gemaakt heeft en ik vind het eindresultaat fantastisch.”

Eén ding staat centraal bij deze eyecatcher: samenwerking. “Je ziet vijf blokken en elk blok staat voor iemand die bouwt aan een corso-wagen”, legt Luttikhold uit. “De blokken zijn in allerlei verschillende manieren gevormd en samen vormen die blokken een Dahlia. Dat is het symbool van ons corso, dat we het samen doen, met zijn allen, hoe divers dan ook.”

Prijzen
Afgelopen jaar haalde Willy Pierik met zijn groep de top drie, maar dit jaar hopen ze op meer. “We zijn al heel lang geen eerste meer geworden. Tijdens twee edities begin 2000 zijn we twee keer eerste geworden, dus we hebben twee sterren. We willen daar graag een derde ster bij”, aldus Pierik, die tijdens de onthulling van de eyecatcher werd benoemd tot erelid van Bloemencorso Lichtenvoorde. De prijzen worden zondag vergeven.

Foto: REGIO8

Lees ook

Doetinchem fietsen rotonde auto.png

Fietsveiligheid verbeterd in Doetinchem, maar nog altijd 'code oranje'

Geen code rood meer, maar volgens de Doetinchemse Fietsersbond is er nog veel ruimte voor verbetering. In het onderzoek Fietsgemeente van het jaar kleurt Doetinchem oranje, terwijl het overgrote deel van de Achterhoek groen is.

Stadhuis doetinchem.jpg

Doetinchem krijgt prominente rol bij NOS tijdens gemeenteraadsverkiezingen

Op 18 maart trekken inwoners van alle Nederlandse gemeenten naar de stembus voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. De NOS volgt de ontwikkelingen onder meer live vanuit het stadhuis in Doetinchem, waar een exitpoll wordt bijgehouden. In aanloop naar de verkiezingen zijn verschillende Doetinchemse lijsttrekkers te horen en te zien in debatten van de NOS.

112wehl.jpg

Auto botst tegen boom in Wehl: geen gewonden

Een auto botste maandagmiddag hard tegen een boom op de Keppelseweg bij Wehl. De bestuurder hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

STILL DTC0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Doetinchem gemeenteraadsverkiezing 2026

De elf lijsttrekkers van de gemeente Doetinchem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het Stadhuis. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over het groeien naar 70.000 inwoners en de sociale veiligheid. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Doetinchem terug.

lochem gemeentehuis0.jpg

Gemeente Lochem trekt portemonnee voor beginners op de huizenmarkt

De gemeente Lochem trekt de portemonnee om starters meer kans te geven op de woningmarkt. De starterslening wordt verhoogd, zodat jonge woningzoekers makkelijker hun eerste huis kunnen kopen. Ook komt er extra leenruimte om een woning meteen energiezuiniger te maken.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Doetinchemse lijsttrekkers in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als derde gemeente is maandagavond Doetinchem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.