Ulft, Netherlands

Corso Lichtenvoorde wordt kunstroute

Het Bloemencorso in Lichtenvoorde gaat volgende week vanwege corona niet door. Om toch iets te doen met de geplante dahliabollen en het weekend niet zomaar voorbij te laten gaan, wordt de Dahlia Kunstobjecten Route uitgezet.
Regio8 | 6 september 2020 15:32 | Aangepast op 6 september 2020 15:32
“We hebben meerdere ideeën de revue laten passeren”, vertelt voorzitter van de Stichting Bloemencorso Lichtenvoorde (SBL) Herman ter Haar over de aanloop. “We zijn er ook over in gesprek gegaan met de gemeente en uiteindelijk hebben we gekozen voor een Dahlia Kunstobjecten Route.” De kunstwerken op de route worden gemaakt door de corsogroepen, maar ook door andere groepen. “De gemeente, de protestantse kerk in Lichtenvoorde, de scouting en Antonius Hoeve doen mee en zo zijn er tal van maatschappelijke instellingen die een bijdrage willen leveren”, aldus de voorzitter van SBL.

De dahliabollen werden in april, kort na de afgelasting, gepoot. “Dat hebben we heel bewust gedaan”, zegt Ter Haar. “We hebben toen ook contact gelegd met het RIVM om te vragen of dat op een veilige manier zou kunnen. Het was voor ons heel belangrijk dat die knollen de grond in gaan, want als je die laat liggen, dan verrotten ze allemaal en dan zijn ze niet meer bruikbaar. Dat is een ontzettend grote kostenpost.”

Extra lang
Om grote drukte tijdens de route te voorkomen, zijn er diverse maatregelen getroffen. “De route is vanaf 14 uur tot dat het donker is te lopen of te fietsen”, zegt Ter Haar. Hierdoor wordt het spreiden van de menigte makkelijker. Daarnaast neemt de organisatie andere maatregelen. “We gaan er uitgebreid op in in de bijlage bij Elna, we plaatsen borden, we hebben ludiek straattheater dat rondgaat om mensen erop te wijzen en we gaan zelf surveilleren als bestuur van de Stichting Bloemencorso”, sluit de voorzitter af.
Foto: REGIO8 (archief, winnaar 2019)

Lees ook

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...

Vastgelopen vrachtwagen blokkeert Drieheuvelenweg in 's-Heerenberg

De Drieheuvelenweg in ’s-Heerenberg was tijdelijk geblokkeerd door een vrachtwagen die vaststond. De...

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

Auto botst op stilstaande vrachtwagen bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval op de Melkweg in Doetinchem is zondagmiddag een auto met vier inzittenden ...

Auto belandt op de kop in een sloot bij Azewijn

Een automobilist is zaterdagmiddag op de Burgemeester van Breemenweg in Azewijn met zijn auto op de ...